Pushime ne Kuba (Cuba)

+355 4 2 420 892

Pushime ne Kuba (Cuba)

Pushime ne Kuba (Cuba), Hotele, resorte me sherbim All inclusive ne Varadero, vizita ne Havana, bileta avioni, hotel, transferta te perfshira
Fillon nga 823

Programi

Me poshte do te gjeni dy programe fantastike qe kombinojne vizita ne qytetet me te bukura te Kubes, kombinuar me 5 dite ne plazhet e Varadero ne hotele me All Inclusive...

Pakete Turistike: Havana dhe Varadero , 7 nete - Fillon nga €823/personi pa taksat Kërko Ofertë

Pakete Turistike: Havana - Tour & Varadero, 10 nete - Fillon nga €969/personi pa taksat Kërko Ofertë


Paketa e I

Pakete Turistike: Havana dhe Varadero , 7 nete - Fillon nga €823/personi pa taksat

Fluturim + 2 nete qendrim ne Havana Plaza me mengjes + 5 nete qendrim ne Varadero

Programi:

► Dita 1: Fluturimi nga Italia - Havana

Mberritja  ne aeroport,  pritja ne aeroport nga guida dhe transferta nga aeroporti per ne hotel.

Akomodimi ne hotel dhe me pas mbremja e lire.

► Dita 2: Vizitat ne Havana

Mengjesi ne hotel.

Pas mengjesit ne hotel do te vazhdoni vizitat ne qytet, do te vizitohet qyteti historik e mbrojtur nga Unesco si trashegimi Boterore. Vizita ne sheshet kryesore te qytetit si Sheshi i Katedrales, Sheshi Armas, Sheshi San Francisko De Asis, Sheshi Vieja. Pas vizitave konsumimi i drekes ne qender te qytetit me konsulente nga ana guides. Me pas do te vazhdoni me vizitat panoramike ne Campidollo, ne parkun qendror Fraternita, ne sheshin e revolucionit. Mbas perfundimit te vizitave drejtoheni per ne hotel , mbremje e lire.

► Dita 3: Udhetimi nga Havana - Varadero

Mengjesi ne hotel dhe nisja per ne Varadero  ne grup dhe sistemimi ne hotel.

► Ditet 4, 5, 6, 7 : Qendrimi ne  Varadero All Inclusive me aktivitete te ndryshme dhe aktivitete ne Hotel

► Dita 8: Kthimi Varadero - Havana

Mengjesi ne hotel. Mengjesi i lire, ne dreke behet check out dhe me pas rruga per ne aeroport per te marr fluturimin nga Havana per ne Itali

► Dita 9: Mberritja ne Itali dhe fundi i sherbimit tone

Ne cmim perfshihen:

- Fluturimi me nisje nga Italia - Havana vajtje ardhje

- Transfertat aeroport - hotel - aeroport

- Akomodimi ne hotel sipas zgjedhjes tuaj ne akomodim ne dhome dyshe ne Havana dhe Varedero

Ne cmim nuk perfshihen:

- Taksat aeroportuale 430 euro

- Sigurimi shendetsor / bagazhi 70 euro

- Viza 25 euro

- Anullimi 3%

- Guida ne qytetin e Havanes eshte opsionale, turi privat i qytetit me guide ne gjuhen italiane me dreke te perfshire 85 euro

Shenim:
Fluturimet nga Italia jane te  planifikuara me tarifa  promocionale ne  UX klasë Z me bagazh të përfshirë

Cmimi per person, 7 nete, sipas hoteleve me poshte:

 • Brisas Del Caribe 4* All Inclusive duke filluar nga 823 euro (cmimi per nate shtese 62 euro)
 • Sol Sirenas Coral 4* All Inclusive duke filluar nga 889 euro ( cmimi per nate shtese 76 euro)
 • Hotel Barcelo Solymar 4* All Inclusive duke filluar nga 927 euro (cmimi per nate shtese 83 euro)
 • Be Live Experience  Turquesa 4* All Inclusive duke filluar nga 928 euro (cmimi per nate shtese 83 euro)
 • Roc Barlovento 3* All Inclusive duke filluar nga 980 euro (cmimi per nate shtese 94 euro)
 • Grand Memories Varadero 4* All Inclusive duke filluar nga 992 euro (cmimi per nate shtese 96 euro)
 • Iberostar Tainos 4* All Inclusive duke filluar nga 1096 euro (cmimi per nate shtese 117 euro)
 • Sol Palmeras 5* All Inclusive duke filluar nga 1106 euro (cmimi per nate shtese 119 euro)
 • Melia Varadero 5* All Inclusive duke filluar nga 1144 euro (cmimi per nate shtese 127 euro)
 • Royalton Hicacos 5* All Inclusive duke filluar nga 1302 euro (cmimi per nate shtese 158 euro)

KËRKO PREVENTIV..


Pakete Turistike: Havana - Tour & Varadero, 10 nete

Fluturim + 5 nete Tur ne Cuba + 5 nete qendrim Varadero All Inclusive

► Dita 1: Fluturimi nga Italia - Havana

Mberritja  ne aeroport,  pritja ne aeroport nga guida dhe transferta nga aeroporti per ne hotel.Akomodimi ne hotel dhe me pas mbremja e lire.

► Dita 2: Havana

Mengjesi ne hotel.

Pas mengjesit ne hotel do te vazhdoni vizitat ne qytet, do te vizitohet qyteti historik e mbrojtur nga Unesco si trashegimi Boterore. Vizita ne sheshet kryesore te qytetit si Sheshi i Katedrales, Sheshi Armas, Sheshi San Francisko De Asis, Sheshi Vieja. Pas vizitave konsumimi i drekes ne qender te qytetit me konsulente nga ana guides. Me pas do te vazhdoni me vizitat panoramike ne Campidollo, ne parkun qendror Fraternita, ne sheshin e Revolucionit. Mbas perfundimit te vizitave drejtoheni per ne hotel/shtepi, mbremje e lire.

► Dita 3. Havana

Mengjesi ne hotel, vizitat dhe eskursionet ne qytet opsionale

► Dita 4. Havana - Guama - Trinidad

Mengjesi ne hotel. Mbas mengjesit nisja per ne Guama, fshati i riprodhimit Aboriginal Taino, ndodhet ne Penisola ne provincen e Matanzas. Me pas do te vazhdohet vizita ne vendin e mbarvajtjes se krokodilave dhe udhetim i shkurt ne lume me varke. Pas shetitjes me varke dreka e lire ne restorantin e zones dhe me pas vazhdimi i udhetimit per ne Trinidad, sistemi ne hotel dhe darka.

► Dita 5: Trinidad

Mengjesi ne hotel.

Pas mengjesit do te vazhdojme me shetitje ne kembe ne qytetin Trindad, qyteti ne te cilin koha ka ndaluar. Do te vazhdojme vizitat ne sheshin Plaza Al Mayor, Museu romantik , ne Kishen Santisima Trinidad, bar Canchanchara me koktejlin e tyre tipik te mireseardhjes, vizite ne laboratorin e perpunimit te qeramikes me pas dreka ne nje nga restorantet e qytetit dhe kohe e lire ne qytet.

Kthimi ne hotel dhe darka.

Pas darke kohe e dedikuar Foklorit Trinidad

► Dita 6. Trinidad - Cienfuegos- Varadero

Mengjesi ne hotel. Nisja per ne Varadero.

Gjate rruges ndalesa per vizita ne qytetin e Cienfuegos,e njohur si Perla Sur, me pas ndalese ne Fondata dei Francesi, e cila eshte e pozicionuar ne nje nga gjiret me te mrekullueshme e cila eshte e mbuluar me koralet me te bukura te Kubes e pagezuar me emrin Notre Dame.

Vizite ne parkun Marti, ne teatrin  Tomas Terry, shtepia e katedrales Purisima Concepcion.

Me pas kohe e lire per dreken ne rastorantin Palacio Di Valle, pas drekes vazhdimi i udhetimit per ne Varadero dhe sistemi ne hotelin e zgjedhur.

► Ditet 7, 8, 9,10: Qendrimi ne Varadero me sherbim All Inclusive me aktivitet individuale ose kohe per plazh

► Dita 11: Varadero - Havana

Kohe e lire qendrimi ne pritje te transfertes per transferimin ne aeroport per  fluturimin drejt Italise.

Fundi i sherbimit tone.

► Dita 12: Mberritja ne Itali

Ne cmim perfshihen:

- Fluturimi me nisje nga Italia - Havana vajtje ardhje

- Transfertat aeroport - hotel - aeroport

- Akomodimi ne hotel sipas zgjedhjes tuaj ne akomodim ne dhome dyshe ne Havana dhe Varedero

Ne cmim nuk perfshihen:

- Taksat aeroportuale 430 euro

- Sigurimi shendetsor / bagazhi 70 euro

- Visa 25 euro

- Anullimi 3%

Shenim:
Fluturimet nga Italia jane te  planifikuara me tarifa  promocionale ne  UX klasë Z me bagazh të përfshirë

Cmimi per person per 10 Nete, sipas hoteleve me poshte:

 • Brisas Del Caribe 4* All Inclusive duke filluar nga 969 euro (cmimi per nate shtese 62 euro)
 • Sol Sirenas Coral 4* All Inclusive duke filluar nga 1035 euro ( cmimi per nate shtese 76 euro)
 • Hotel Barcelo Solymar 4* All Inclusive duke filluar nga 1073 euro (cmimi per nate shtese 83 euro)
 • Be Live Experience  Turquesa 4* All Inclusive duke filluar nga 1074 euro (cmimi per nate shtese 83 euro)
 • Grand Memories Varadero 4* All Inclusive duke filluar nga 1138 euro (cmimi per nate shtese 96 euro)
 • Iberostar Tainos 4* All Inclusive duke filluar nga 1242 euro (cmimi per nate shtese 117 euro)
 • Sol Palmeras 5* All Inclusive duke filluar nga 1253 euro (cmimi per nate shtese 119 euro)
 • Melia Varadero 5* All Inclusive duke filluar nga 1290 euro (cmimi per nate shtese 127 euro)
 • Royalton Hicacos 5* All Inclusive duke filluar nga 1448 euro (cmimi per nate shtese 158 euro)

KËRKO PREVENTIV..


video  harta tripadvisor


KËRKO PREVENTIV..