Pushime ne Lefkada Parga Preveza

+355 4 2 420 892

Pushime ne Lefkada Parga Preveza

Pushime ne Lefkada Parga Preveza me transport. Nisjet e veres , 3 dite - Cmimi €99/personi
Per person 95

Programi

Datat e tjera te nisjeve:

Data Muaji Specifikime
19 – 21 , 26 – 28 Korrik

Pegasos 3* 109 Euro / Ionian Star 4* 115 Euro /Tesoro 4* 125 Euro

2-4 , 9-11 Gusht

Pegasos 3* 115 Euro / Ionian Star 4* 125 Euro /Tesoro 4* 129 Euro.

16-18 ,23 – 25 ,30 – 1 Shtator Gusht

Pegasos 3* 109 Euro / Ionian Star 4* 115 Euro /Tesoro 4* 125 Euro

6-8 , 13 – 15,20 – 22 ,27 – 29, Shtator

Pegasos 3* 99 Euro / Ionian Star 4* 109 Euro /Tesoro 4* 115 Euro

PROGARMI:

Dita 1:

Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te darkes (1 dite para nisjes ) . Ndalesa të shkurtra gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes .
Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .Pas darkes sipas deshires mund te ikim ne parti ne anije .E sugjeruar por jo e detyruar

Dita 2:

Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades...Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ....dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 20 euro per person dhe mbaron rreth ores 18:00 .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .

Dita 3:Mëngjesi në hotel.Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane rreth ores 21:00 ne darke . Fundi I sherbimit tone .

KËRKO OFERTË


Përfshihen

Në cmim përfshihet

►Transporti me autobus komod.
►Akomodimi 2 nete në hotelet perkates.
►Mëngjesi dhe darka .
►Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.


Nuk Përfshihen

Në cmim nuk përfshihet:

►Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
►Shëtitja me anije gjate dites ne viziten e ishujve , opsionale €20.
►Party I darkes ne anije 10 euro ( Hyrja + 1 pije falas )
►Hyrjet në monumente dhe muzeume.
►Siguracioni jetës në udhetim (i këshillushëm).
►Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4*

Ju bëjmë me dije se:

  • Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 5 ditë para nisjes.
  • Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
  • Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

RUAJ OFERTËN..


Transport

Transporti me autobus me nisje nga Tirana / Z / Nisjet e veres, 3 ditë - Cmimi 99 Euro per person.