Festat e Marsit ne Prage Karlovy Vari Viene

+355 4 2 420 892

Festat e Marsit ne Prage Karlovy Vari Viene

Festat e Marsit ne Prage Karlovy Vari Viene. Nisje ne 4 Mars, 7 dite - Cmimi €239 per person.
Per person 239
  • Home
  • Tours
  • Festat e Marsit ne Prage Karlovy Vari Viene

Programi

Zagreb-Vjene-Prage-Budapest-Beograd, 7 dite 7 qytete 

4 – 10 Mars  239 Euro/personi

PROGRAMI:

Dita e pare

Nisja nga Tirana ora 04:00. Udhetimi vazhdon gjate rivieres se Malit te Zi dhe Bregdetit Dalmat. Ndalesa dhe pushime gjate rruges.Vizite ne Split rreth dy ore ku vizitohet qendra historike e qytetit .Udhetimi vazhdon drejt Zagrebit.  Akomodimi ne hotel ne Zagreb.

Disa e dyte

Pas mengjesit ne hotel  tur panaromik ne kryeqytetin kroat Zagreb dhe vizite ne monumentet historike te tij. Nisemi ne drejtim te Vjenes. Akomodimi ne hotel ne Vjene .

Dita e trete

Mengjesi ne hotel. Vizite ne qendrat me te bukura turistike te Vjenes, si Muzeu I Arteve te Bukura, Opera e Vjenes, Parlamenti, Bashkia e qytetit, Muzeu kryesor, Pallati Schonbrunn, Rezidenca e meparshme verore e familjes se Hasburgeve, Universiteti kryesor, Teatri Kombetar dhe Kisha Kushtimore, Holfburg-Rezidenca 600 vjecare e Hasburgeve. Mbasdite nisemi drejt Prages .Sistemimi ne hotel ne Prage.

Dita e katert

Mengjesi ne hotel. Vizitat turistike ne Prage do fillojne me lagjen Vysheherad, ku vizitohet kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombetar i Prages, kalohet neper sheshit te qytetit te ri. Me pas kalojme ne pjesen e qytetit te vjeter, vizitohet Kulla e Ores Astrologjike, kalimi nepermjet ures se Charlisit, e cila eshte e zbukuruar nga 30 statuja te stileve te ndryshme. Pasdite vizitë në qytetin piktoresk të Karlovy Vari-t. Fjetja ne Hotel ne Prage.

Dita e peste

Mengjesi ne hotel. Paradite vizite panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore te Prages, si: Harat Chani, Kisha e Loretos, Keshtjella e Prages ku ndodhet dhe selia zyrtare e presidentit, Basilika Brenda Keshtjelles dhe Galeria Kombetare, Katedralja Shen Vitus, Pallati Mbreteror dhe Rrugica e Arte. Nisja për në Bratislavë. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel Bratisllave.

Dita e gjashte
Vizitë e shkurtër në Monumentet Kryesore te qytetit të Bratislavës. Më pas, Nisja për në qytetin e Budapestit, në Hungari. Mbërritje gjatë mesditës. Vizitë me guidë ne dispozicion në pikat turistike më të bukura të Budapestit, si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës. Nisja për në Beograd. Sistemimi në Hotel.

Dita e shtate

Mengjesi ne hotel . Vizite e shkurter ne Beograd dhe nisja per Tirane. Ndalese ne Prishtine. Mbritja ne Tirane.


harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË KËTU..


Përfshihen

Ne cmimin 239 Euro perfshihet:

  • Udhetim me autobus komod
  • Hotel me 3* me mengjes
  • Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit

Nuk Përfshihen

Nuk perfshihet:

  • Gjithçka qe nuk eshte permendur me siper
  • Hyrje ne monumente dhe muzeume

Transport

Tur ne Prage me avion./ m / Nisje ne 4 Mars, 7 Dite - Cmimi 239€ per person.