Pashket ne Korfuz 3 Dite

+355 4 2 420 892

Pashket ne Korfuz 3 Dite

Pashket ne Korfuz me autobus, 3 Dite. Nisje ne 27 Prill - Cmimi €109/personi.
Per person 109

Programi

PROGRAMI:

Dita 1: Nisja nga Tirana në orën 21:00 ne daten 26 Prill  dhe udhëtimi me autobus për në Korfuz nëpërmjet Igumenicës me autobuz dhe traget. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Korfuz.
Festimi i Pashkeve ne Korfuz eshte krejtesisht ndryshe nga cdo vend tjeter ne Greqi dhe vecanerisht mbreselenes per ata qe e vizitojne ishullin per here te pare. Eshte nje festival madheshtor ne te cilin nderthuren ne menyre harmonike Feja Ortodokese, Traditat Pagane, prania e forte e Shen Spridhonit, Komuniteti Katolik me influencen Veneciane shoqeruar nga banda filarmonike dhe atmosfera pranverore.
Ne oren 11:00 ndodh Ringjallja e pare dhe tradita e ” Hedhjes se Vazove” dhe ne vazhdimesi tradita e “Mastelas”.
Sistemimi në hotel. Dreka ne Hotel. Ne varesi te kohes relaks ose shetitje ne qytet. Darka ne Hotel.
Pas darkes, sipas deshires hoteli vendos ne dispozicion autobusa per te ndjekur Ringjalljen e dyte ne oren 24:00 ne nje prej kishave te aferta ose ne qender te Korfuzit shoqeruar gjithmone nga banda filarmonike.

Dita 2: Mëngjesi në Hotel.
Paradite e lire ne ambientet e hotelit dhe organizimi i drekes se Pashkeve me muzike live dhe gatime tradicionale rreth ores 12:00.

Pasdite, vizitë panoramike me guidë në monumentet kryesore të qytetit, si:

 • Kalaja e vjetër – Paleo Frourio;
 • Kalaja e re – Neo Frourio;
 • Sheshi venecian Spianada;
 • Rrugicat e shtruara me kalldrëm të qytetit të Korfuzit që është pjesë e UNESCO-s;
 • Pallati i Mbretëreshës Sisi. (opsionale me pagese ekstra)

Kthimi dhe Darka ne Hotel.

Dita 3: Mëngjesi në hotel. Paradite e lire.

Nisja në 14:30 për kthimin. Udhëtimi i kthimit me traget dhe autobus për në Tiranë, nëpermjet Igumenicës, Qafë Botës dhe Sarandës.

Pushime të shkurtra gjatë rrugës.

Mbërritja në Tiranë.


Përfshihen

Në cmim përfshihet:

 • Udhëtimi vajtje – ardhje me autobuz.
 • Akomodimi në hotel 4* Aquis Sandy Beach
 • Shërbimi All inclusive  – me mengjes, dreke, darke dhe pijet e perfshira.
 • Shëtitjet në Korfuz me autobus (sipas programit).
 • Shoqërues gjatë udhëtimit

harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË


Nuk Përfshihen

Në cmim nuk përfshihet:

 • Bileta e tragetit Igumenice – Korfuz – Igumenice (€17). Ky cmim vlen vetem per periudhen e Pashkeve.
 • Cdo gjë që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
 • Taksa e qytetit qe eshte e vlefshme qe ne Janar te 2018, 1.5 euro per dhome ne hotel me 3*, 2 euro per dhome ne hotel me 4* dhe 4 euro per dhome ne hotel me 5*.

Fëmijët:

 • 0-2 vjec janë falas;
 • 2-12 vjec, nëse akomodohet në dhome me 2 të rritur, përfiton €20 zbritje;
 • mbi 12 vjec paguan si i rritur;
 • nëse nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udhëton me njerin ose asnjerin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

Transport

Transporti me autobuz komod / k / Tur ne Korfuz 3 Dite -Cmimi €109/personi.


Per kalendarin e plote te tureve shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KETU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KETU...