Tur ne Barcelone

+355 4 2 420 892

Tur ne Barcelone

Tur ne Barcelone me avion 11 Mars, 4 dite, €399/personi
Per person 399

Programi

Tur me guide ne Barcelone me avion, transferta ne Shkup, Avioni, hoteli, mengjeset, dhe shetitjet sipas programit te perfshira.

Shen Valentini ne Barcelone, 11 Mars, 4 dite, €399

Beni kerkese KETU..

Dita e Parë : 

Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit. Fluturimi direkt Shkup – Barcelonë. Nisja nga Shkupi në orën 06:05, Mbrritja në Barcelonë në orën 08:50. Vizitë me guide në dispozicion në monumentet kryesore të Barcelonës, si sheshi Espanja dhe Kodra Montjuik ku gjenden Stadiumi Olimpik dhe sheshet olompike, Museu Catalan d’Arts. Do vazhdojmë shëtitjen te Porti i Krociereve ku gjendet Mirador de Colom,statuja e Kristofor Kolombit. Aty do të vizitojmë edhe rrugën tregtare Las Rambas, ku gjendet një prej veprave arkitekturore të Antoni Gaudit, Palau Guell.Transferta në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë : 

Mëngjesi në Hotel. Paradite, do të vizitojmë Parkun e mrekullueshëm Guell, i modeluar nga Antoni Gaudi. Më vonë do të shkojmë për të vizituat Sagrada Familia, bazilikën e jashtëzakonshme të ndërtuar nga Antoni Gaudi,e cila përbën edhe simbolin e qytetit të Barcelonës. Më pas do të bëhet një shetitje përgjat shetitores së famshme Barceloneta përgjatë bregdetit deri tek Marina Olimpike si edhe tek dy Kullat më të larta në këtë moment në qytet si Hotel Arts dhe Mapfre. Në fund të ditës do të shkojmë tek një nga qendrat tregtare të Barcelonës. Kthimi në hotel. Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë :

 Mëngjesi në Hotel. Paraditja e lirë ose opsionale vizitë në Manastirin e mrekullueshëm të Monserrat (pagesë shtesë). Më vonë do të shkojmë tek Parc de la Ciutadella ku gjenden Kështjella e tre dragojve, Monumenti Cascada si dhe Harku i Triumfit.Më vonë do te shkojme tek Torre Agbar dhe  në fund të ditës vizita tek Akuariumi i Barcelonës. Kthimi në hotel. Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt :

 Mëngjesi në Hotel. Paradite, do të vizitojmë FC Barcelona “Camp Nou” për të vizituar muzeun edhe stadiumin e skuadrës së qytetit. Në vazhdim, do të shëtisim në bulevardin më të bukur të qytetit Passeig de Gracia. Ky është bulevardi me markat më të mira në qytet si dhe vendi ku gjendet Vilat me arkitekturën më të veçantë në qytet si Casa Mila, Majestic hotel, Casa Batllo, Casa Amatller, Casa Lleo i Morera. Në fund të bulevardit Passeig de Gracia, do të dalim tek sheshi më qëndror i qytetit, Plaça Catalunya, vendi ku gjendet statuja e Cesk Macia. Do futemi në lagjen Gotike të Barcelonës dhe fillimisht do të vizitojmë Pallatin e Muzikës Katalanase, një vepër shumë e bukur e Louis Domenech i Montaner ndërsa më vonë do të shkojmë në sheshin Placita de la Seu ku gjendet Katedralja e Barcelonës e Shën Eulalisë. Pasdite vonë, transferta në Aeroportin e Barcelonës. Fluturimi direkt Barcelonë – Shkup. Nisja nga Barcelona në orën 21.20. Mbrritja në Shkup në orën 23.55. Nisja me autobus nga Shkupi në Tiranë.


Përfshihen

Ne cmim perfshihet:

 • Transferta me autobus komod per ne Shkup.
 • Fluturimi direkt nga Shkupi ne Barcelone.
 • Akomodimi ne hotel me mengjes.
 • City Tour Barcelone.
 • Vizitat sipas programit.
 • Transfertat si ne program.
 • Guide Profesionale

Beni kerkese -> 

SHENIM:

Ne cmimin e biletes perfshihet vetem nje cante dore deri ne 10 kg per person, me permasa 55x40x23.

Ne kete cante, nuk lejohen te merren amballazhime me te medha se 100ml me permbajtje likuide (shampo, kremra, parfume, xhel etj).

Shtesa per bagazh stive deri ne 20 kg eshte 60 – 70 euro per 1 bagazh. Ne bagazhin e stives lejohen lengjet te madhesive te ndryshme.


Nuk Përfshihen

Ne cmim nuk perfshihet:

 • Hyrja ne Park Guell (brendesi) – rreth 20 euro per person
 • Hyrja ne Sagrada Famiglia (brendesi) – rreth 15 euro per person
 • Transporti me autobus jashte programit
 • Hyrjet ne monumente dhe muzeume
 • Gjithcka qe nuk eshte permendur ne kete program.
 • Sugjerohen qe hyrjet ne muzeume te prenotohen bashke me paketen para nisjes se grupit.

Femijet:

 • 0-1.9 vjec paguajne 125 Euro;
 • 2-11.9 vjec, perfitojne 50 Euro zbritje;
 • 12 e lart vjec paguan si i rritur.
 • nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

Rreth Rezervimit:

 • Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 5 dite para nisjes.
 • Cmimi per te rritur ne dhome teke 530 euro.
 • Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

Transport

Transporti me autobus / k Shen Valentini ne Barcelone, 11 Mars, 4 dite, €399

Beni kerkese KETU..


Per kalendarin e plote te tureve shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KETU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KETU...