Tur ne Bari Alberobello Monopoli

+355 4 2 420 892

Tur ne Bari Alberobello Monopoli

Tur ne Bari - Alberobello - Monopoli. Nisje ne 8 Nentor, 3 dite, Cmimi €199/personi
Per person 199
  • Home
  • Tours
  • Tur ne Bari Alberobello Monopoli

Programi

Tur ne Bari Alberobello Monopoli me trageti dhe autobus ku perfshin transport, akomodim ne hotel, mengjeset dhe vizita me guide.

Nisje ne 8 Nentor.3 dite, €199/personi

Beni kerkese KETU..

Programi:

Datat e tjera te nisjeve:
► 8, 28 Nentor

Dita 1: Nisja nga Tirana me autobus ne oren 18:00. Drejtohemi drejt portit te Durresit, ku do te behet imbarkimi ne traget Lundrimi per ne Bari.(dhoma dyshe/treshe).

Dita 2: Sapo mberrijme ne mengjes ne Bari, ora 08:00, nisemi per ne qytetezen e Monopolit, i cili eshte ndertuar ne 1963 ne nje distance rreth 30 km larg Barit. Do te vizitojme Basiliken kryesore te qytetit, Keshtjellen e Karlit V, Qytetin e Vjeter, Kishen e San Franceskos.
Me pas drejtohemi per ne Alberobello eshte nje destinacion piktoresk I karakterizuar si trashgimi nderkombetare nga UNESCO per shtepizat karakteristike prej gelqere me catite e vecanta ne forme konike.
Nisja per ne Bari dhe akomodimi ne Hotel. Darka e lire.

Dita 3: Mengjesi ne Hotel. Shetitje ne qytetin e Barit ku do te vizitojme Basiliken e Shen Nikolles, Katedralja , Kalaja e Qytetit , Piazza Mercantalle dhe Qytetin e Vjeter. Kohe e lire ne Bari per shopping. Ne oren 19:30 kryerja e procedurave doganore. Akomodimi ne traget, ku do te nisemi drejt Shqiperise.
Ora 08:00 Mberritja ne Portin e Durresit. Pas procedurave doganore (per rreth 1 ore), mberritja ne Tirane.


Përfshihen

Ne cmim perfshihen:

  • Transporti vajtje – ardhje (Traget & Autobus)
  • Akomodimi ne traget me dhome
  • Akomodimi ne Hotel 3* (me mengjes)
  • Turet dhe vizitat sipas programit
  • Shoqerues shqiptar gjate udhetimit

harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË KËTU..


Nuk Përfshihen

Ne cmim nuk perfshihen:

  • Gjithçka qe nuk eshte permendur me lart
  • Hyrjet neper monumente , muzeume.

Personi ne dhome teke paguan 35% me shume!!!


Transport

Transporti me traget dhe autobus / k / Nisje ne 8 Nentor,​​​​​ 3 dite, €199/personi

Beni kerkese KETU..


Per kalendarin e plote te tureve shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KETU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KETU...