Tur ne Lefkada 3 Dite

+355 4 2 420 892

Tur ne Lefkada 3 Dite

Tur ne Lefkada me autobus, Nisje ne 31 Maj .Cmimi fillon nga 89€/personi (mengjes+darke)
Fillon nga: 89

Programi

VIZITOHET: PLAZHET & ISHUJT , PORTO KATSIKI , EGREMNI , SCORPIONS, MEGANISI , ITAKA , KEFALONIA. 
QYTETET: LEFKADA , PARGA , JANINA

PROGRAMI:

► DITA PARË

Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te darkes (1 dite para nisjes ) . Ndalesa të shkurtra gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes .
Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .Pas darkes sipas deshires mund te ikim ne parti ne anije .E sugjeruar por jo e detyruar

► DITA DYTË

Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades...Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ....dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 20 euro per person dhe mbaron rreth ores 18:00 .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .

► DITA TRETË

Mëngjesi në hotel.Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane rreth ores 21:00 ne darke . Fundi I sherbimit tone .


Përfshihen

Ne cmim perfshihet:

►Transporti me autobus komod.
►Akomodimi 2 nete në hotelet perkates.
►Mëngjesi dhe darka .
►Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.


harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË KËTU..


Nuk Përfshihen

Nuk perfshihen:

►Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
►Shëtitja me anije gjate dites ne viziten e ishujve , opsionale €20.
►Party I darkes ne anije 10 euro ( Hyrja + 1 pije falas )
►Hyrjet në monumente dhe muzeume.
►Siguracioni jetës në udhetim (i këshillushëm).
►Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4*


Politikat e femijeve:

• HOTEL PEGASOS 3*

0-2.99 VJEC JANË FALAS
3-7.99  PERFITON 50% DISCOUNT

8-11.99 PERFITON 35% DISCOUNT

• HOTEL IONIAN STAR  4*

0-2.99 VJEC JANË FALAS
3-7.99  PERFITON 50% DISCOUNT

8-11.99 PERFITON 35% DISCOUNT

• HOTEL TESORO 4*
0-2.99 VJEC JANË FALAS
3-7.99  PERFITON 50% DISCOUNT

8-11.99 PERFITON 35% DISCOUNT


Shenim:

►Akomodimi ne dhome teke (single) paguan 75% me shume.
►Nese krevatu nuk do te jete dopjo, do te jene dy krevat teke te bashkuar.
►Per pagesa nevojitete 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 5 dite para nisjes.
►Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
►Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.
►Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.


Nisje ne 31 Maj - 2  Qershor; 7 – 9 Qershor; 14 -16 Qershor:

 • 89€ Pegasos 3* 
 • 95€ Ionian Star 4*
 • 99€ Tesoro 4*

BËNI KËRKESË KËTU..


Nisje ne 21 – 23 Qershor , 28 - 30 Qershor:

 • 95€ Pegasos 3* 
 • 105€ Ionian Star 4*
 • 109€ Tesoro 4*

BËNI KËRKESË KËTU..


Nisje ne 5 – 7 Korrik; 12 – 14 Korrik:

 • 99€ Pegasos 3* 
 • 109€ Ionian Star 4*
 • 115€ Tesoro 4*

BËNI KËRKESË KËTU..


Nisje ne 19 – 21 Korrik, 26 – 28 Korrik:

 • 109€ Pegasos 3* 
 • 115€ Ionian Star 4*
 • 125€ Tesoro 4*

BËNI KËRKESË KËTU..


Nisje ne 2-4 Gusht, 9-11 Gusht:

 • 115€ Pegasos 3* 
 • 125€ Ionian Star 4*
 • 129€ Tesoro 4*

BËNI KËRKESË KËTU..


Nisje ne 16-18 Gusht; 23 – 25 Gusht; 30 – 1 Shtator

 • 109€ Pegasos 3* 
 • 115€ Ionian Star 4*
 • 125€ Tesoro 4*

BËNI KËRKESË KËTU..


Nisje ne 6-8 Shtator; 13 – 15 Shtator; 20 – 22 Shtator; 27 – 29 Shtator:

 • 99€ Pegasos 3* 
 • 109€ Ionian Star 4*
 • 115€ Tesoro 4*

BËNI KËRKESË KËTU..


Transport

Transporti me autobus / z / Nisje ne 31 Maj, 3 dite - Cmimi  fillon nga 89€/personi (per data specifike)