Tur ne Lefkada, 6 Dite

+355 4 2 420 892

Tur ne Lefkada, 6 Dite

Tur ne Lefkada 6 Dite. Nisje ne 16 Qershor - Cmimi fillon nga 189€/person (mengjes+darke)
Fillon nga: 189

Programi

VIZITOHET: PLAZHET & ISHUJT , PORTO KATSIKI , EGREMNI , SCORPIONS, MEGANISI , ITAKA , KEFALONIA 
QYTETET: LEFKADA , PARGA , JANINA

KUJDES: CMIMET JANE MOMENTALE!

PROGRAMI:

DITA PARË: Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te nates (1 dite para dates se udhetimit ) . Ndalesa të shkurta gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes .
Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .

DITA DYTË: Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades...Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ....dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 20 Euro per person mbaron rreth ores 18:00 te pasdites .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .

DITA TRETË: Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:00 deri ne oren 17:00 . Pas plazhit ne Kathisma kthehemi ne hotel . Pasdite e lire. Darka ne hotel.

DITA KATËRT:Qendrim i lire per plazh ose opsionale turi “3 Beaches “ qe realizohet me anije ne 3 plazhet me kryesore te Lefkada , “Egremni , Porto Katsiki , Red Rocks “ dhe ndalohet pothuajse 2 ore ne cdo plazh . Kjo shetitje kushton 20 Euro dhe nuk eshte e detyrueshme por e keshillueshme .(ky udhetim eshte i realizueshem nga nje numer i konsiderueshem personash)
Pasdite rreth ores 18:00 kthehemi ne hotel . Konsumimi I darkes ne hotel .Pas darkes organizim i sugjeruar ne party ne anije .

DITA PESTË:Kohe e lire per plazh , ne menyren tuaj individuale . Nuk mungon sugjerimi I guides .

DITA GJASHTË:Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane ne darke rreth ores 21:00 ne darke . Fundi I sherbimit tone .


Përfshihen

Ne cmim perfshihet:

►Transporti me autobus komod.
►Akomodimi 5 nete në hotelet perkates.
►Mëngjesi dhe darka .
►Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.


harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË KËTU..


Nuk Përfshihen

Nuk perfshihen:

►Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
►Shëtitjet me anije gjate dites ne viziten e ishujve , opsionale €20 per person per secilen
►Party I darkes ne anije 10 euro ( Hyrja + 1 pije falas )
►Hyrjet në monumente dhe muzeume.
►Siguracioni jetës në udhetim (I detyrueshem).
►Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4*


POLITIKAT E FEMIJEVE:

• HOTEL PEGASOS  3*

 • 0-2.99 vjec jane falas
 • 3-7.99 perfitoni 50% ulje
 • 8-11.99 perfitoni 35% ulje

• HOTEL IONIAN STAR  4*

 • 0-2.99 vjec jane falas
 • 3-7.99 perfitoni 50% ulje
 • 8-11.99 perfitoni 35% ulje

• HOTEL TESORO 4*

 • 0-2.99 vjec jane falas
 • 3-7.99  perfitoni 50% ulje
 • 8-11.99 perfitoni 35% ulje

Shenim:

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.

►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.


Nisje ne 16 – 21 , 23 – 28 Qershor:

 • Pegasos 3*— 189€
 • Ionian Star 4*— 235€
 • Tesoro 4*— 235€

BËNI KËRKESË KËTU..


Nisje ne 30 Qershor – 5 Korrik:

 • Pegasos 3* — 199€
 • Ionian Star 4*— 245€
 • Tesoro 4* — 255€

BËNI KËRKESË KËTU..


Nisje ne 7 – 12 Korrik; 14 – 19 Korrik:

 • Pegasos 3* — 225€
 • Ionian Star 4* — 255€
 • Tesoro 4* — 265€

BËNI KËRKESË KËTU..


Nisje ne 21 – 26 Korrik:

 • Pegasos 3* — 235€
 • Ionian Star 4* — 265€
 • Tesoro 4* —275€

BËNI KËRKESË KËTU..


Nisje ne 28 Korrik – 2 Gusht:

 • Pegasos 3* — 255€
 • Ionian Star 4* — 275€
 • Tesoro 4* — 285€

BËNI KËRKESË KËTU..


Nisje ne 4 - 9; 11 - 16; 18 - 23; 25 - 30 Gusht:

 • Pegasos 3* — 255€
 • Ionian Star 4* — 285€
 • Tesoro 4* — 295€

BËNI KËRKESË KËTU..


Nisje ne 1- 6 Shtator; 8 – 13 Shtator:

 • Pegasos 3* — 249€
 • Ionian Star 4* — 270€
 • Tesoro 4* — 279€

BËNI KËRKESË KËTU..


Transport

Transporti me autobus / z / Qershor, Korrik, Gusht, Shtator. Cmimi fillon nga 189€/person. (Data specifike)