Tur ne Medjugore

+355 4 2 420 892

Tur ne Medjugore

Tur ne Medjugore me autobus, 2 dite. Nisje ne 9 Shkurt, cmimi 60 Euro per person.
Per person 60

Programi

Data te tjera nisje: Cdo te Shtune te Diele

PROGRAMI:

Dita E Pare: Vizite Ne Podgorice – Mostar – Medjugore

Nisja nga Tirana ne oren 5:00 te mengjesit .
Vazhdimi i udhetimit drejt pikes kufitare te Hanit te Hotit .Procedura doganore Pas kalimit ne territorin e Malit te Zi ndalesa e para do te jete Ujevaren Niagara, ne Tuz, Podgorice. Ndalese per kafe dhe fotografi.
Vazhdimi i udhetimit me pas drejt Bosnje Hercegovines.
Vizite në Mostar ose qyteti i Menekshesë ku do të kemi mundësinë të shohim:
– Uren e famshme te Mostarit
-Rrugen e famshme te mjeshterve te vjeter
-Xhamine e madhe
-Katedralen e betonte te Mostarit (e vetmja ne Europe)
Kohe e lire me pas per te shetitur ne qyetin e vjeter te Mostarit.
Pas vizites se Mostarit vazhdimi udhetimit per ne Medjugorje
Akomodimi ne hotel dhe darka ne restorantin e hotelit.

Dita E Dyte: Peligrinazh Ne Medjugorje – Ujevara Kravica

Mengjesi ne hotel.
Pas mengjesit vizitojme Medjugoren ose vendi i Gospa Mira (Zonja e Paqes) si dhe Katedralen e Shenjtë te qytetit duke shijuar bukuritë e këtij vendi të bekuar.
Nisja me pas drejt Kryqit te Shen Marise, vendi i mrekulllive per shume besimtare qe vijne nga shtetet te ndryshem te botes per te vizituar kete vend hyjnor.
Vizite ne Kryqin e Shen Marise dhe ne Statujen qe qan.

Me pas vazhdojme viziten tone ne ujvarat Kravicas ne nje nga mrekullite e natyres ne zonen e Medjugores.
Vazhdimi i udhetimit per ne kthim ne Tirane me nje ndales gjate rruges ne hyrje te Trebinjes .
Mberritja ne Tirane ne darke.
Fundi i sherbimit tone .


harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË KËTU..


Përfshihen

Ne cmim perfshihet:

  • Transporti me autobus komod.
  • Shoqerues gjate gjithe udhetimit.
  • Mengjesi dhe darka ne hotel

Nuk Përfshihen

Ne cmim nuk perfshihet:

  • Drekat
  • Hyrja ne ujevaren kravica 4 euro personi
  • Hyrja neper muzeume

Transport

Udhetimi me autobus komod / m / Tur ne Medjugore, 2 dite -  Nisje ne 9 Shkurt, Cmimi 60 Euro/personi