Tur ne Meteora

+355 4 2 420 892

Tur ne Meteora

Tur ne Meteora 2 Dite - Nisje ne 30 Mars, Cmimi - €49/personi.
Per person 49

Programi

Nisjet cdo te shtune dhe ne datat:
► 6, 13, 20, 21, 27, 28 Prill
► 1 Maj

PROGRAMI:

Dita 1: Nisja nga Tirana ne 04.00 te mengjesit, ndalese te shkurtra rruges. Vazhdojme udhetimin drejt Janines duke kaluar nga dogana e Kakavijes. Mberritja ne Janine. Fillojme viziten e qytetit me monumentet kryesore: Kalaja, Sheshi Qëndror, Manastiret, Sinagoga dhe Xhamitë e vjetra. Ne pasdite vazhdojme me nje shetitje ne liqenin Pamvotis (2 euro)dhe vizite ne museun e Ali Pashes (Hyrja opsionale me pagese ekstra 2-3 euro). Darka sugjerohet ne Tavernat e Janines buze liqenit Pamvotis me nje pagese 10-12 euro per person ose ne nje nga fast -foodet e zones me 3 – 5 euro per person. Pas darkes, nisja per Kalabaka. Akomodimi ne hotel.

Dita 2: Mengjesi në hotel. Pas mengjesit nisemi per te vizituar Meteoran, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve. Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin pare nga afer. Me pas, vazhdojme drejt Kalabakes ku mund te konsumohet edhe dreka ne nje nga tavernat vendase. Pas drekes nisja per në Tirane, ndalesa te shkurtra rruges, kalimi nga dogana e Kakavijes. Mberritja ne Tirane dhe fundi i sherbimeve tona.


Përfshihen

Ne cmim perfshihen:

 • Udhëtimi vajtje – ardhje me autobus.
 • Akomodimi në hotel me 3 yje.
 • Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
 • Shëtitjet në Janine dhe Meteora me autobus (sipas programit).
 • Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit.

harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË KËTU..


Nuk Përfshihen

Në cmim nuk përfshihen:

 • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Siguracioni jetes ne udhetim (i keshillushem).
 • Taksa e qytetit qe eshte e vlefshme qe ne Janar te 2018, 1.5 euro per dhome ne hotel me 3*, 2 euro per dhome ne hotel me 4* dhe 4 euro per dhome ne hotel me 5*.

Shenim:

 • Krevati mund te mos jete dopio, por 2 krevate tek te bashkuar.
 • Personi tek, ne dhome dyshe, paguan 85 Euro.
 • Zbritja per transport individual eshte 20 Euro.
 • Pagesa per person ne dhome dyshe me darken e perfshire 55 euro

Femijet:

 • 0-2 vjec jane falas;
 • 2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 50% zbritje;
 • mbi 12 vjec paguan si i rritur.
 • nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

Rreth Rezervimit:

 • Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 5 dite para nisjes.
 • Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

Sugjerim:
Nese ngeleni te kenaqur nga sherbimi i shoferit dhe i guides bakshishet per ta jane te mirepritura, por jo te detyruara!


Transport

Transporti me autobus / k / Tur ne Meteora, Nisje ne 30 Mars Cmimi €49/personi.


Per kalendarin e plote te tureve shtypni KËTU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KËTU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KËTU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KËTU...