Tur ne Meteora dhe Metsovo

+355 4 2 420 892

Tur ne Meteora dhe Metsovo

Tur ne Meteora dhe Metsovo - Nisje cdo fundjave, 2 Dite, Cmimi - €55/personi.
Per person 55

Programi

Tur ne Meteora dhe Metsovo - Nisje cdo fundjave, 2 Dite, Cmimi - €55/personi.


Nisje cdo te Shtune dhe 14 Shkurt


Programi:

Dita 1: Nisja nga Tirana ne oren 06:00. Ndalesa te shkurtra per kafe rruges. Kalimi I pikes Kufitare se Kakavijes.
Mberritja ne Meteora, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve. Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin pare nga afer.
Akomodimi dhe darka ne hotel.

Dita 2: Mengjesi ne hotel. Nisemi drejt Metsovo. Gjysem I fshehur ne mjegull dhe mbështjellë në një batanije dëbore, Metsovo praktikisht duket si një pikture ne nje lartesi prej 1160 m. Duke ruajtur karakterin e tij tradicional, në vargmalin e Pindit, Metsovo është nje nga destinacionet plotë jetë gjatë gjithë vitit dhe me bujari ju ofron bukuritë e tij natyrore përreth.
Zona per Ski ne Metsovo është e përbërë nga tre vendpushimet: Politsies, Karakoli dhe Zygos(rreth 10 km shtigje), kane 3 ashensore dhe 5 shtigje(pista). Ski  dhe shetitje me teleferik.
Dreka e lire.
Nisja per ne Tirane rreth ores 17:00.
Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane.
Fundi I sherbimeve tona.


Përfshihen

Ne cmim perfshihen:
– Transporti komod me autobus  Tirane – Meteora – Metsovo – Tirane
– Hoteli ne Kalambaka me mengjes dhe darke.
– Shoqerues gjate gjithe udhetimit.


harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË KËTU..


Nuk Përfshihen

Cmimet e udhetimeve per femijet: 
0-2 vjec falas
mbi 2 vjec pagese e plote


Transport

Transporti me autobus / k / Tur ne Meteora, Nisje cdo fundjave Cmimi €55/personi.


Per kalendarin e plote te tureve shtypni KËTU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KËTU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KËTU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KËTU...