Tur ne Prage

+355 4 2 420 892

Tur ne Prage

Tur ne Prage Nisje ne 5 Qershor 5 Ditë €399/person
Per person 399

Programi

Tur ne Prage; Pakete turistike ne grup, perfshin udhetim me avion, transferta, hotel, ushqim, guide, dhe vizita sipas programit. 

Tur ne Prage Nisje ne 5 Qershor, 5 Dite €399/person

Programi:

Dita e Parë: Fluturimi Direkt për në Budapest. Nisja më 15:30- Mbrritje më 17:00. Transfertë Aeroporti i Budapestit dhe vizitë panoramike rreth 2 orë në Budapest.Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë Mëngjesi në hotel.Nisje, herët në mëngjes për në Pragë. Ndalesë dhe Vizitë panoramike në Bratisllave. Vazhdimi i udhëtimit për në Pragë. Sistemim dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Shetitje me guidë dhe autobus në dispozicion: Lagjia Vysheherad ku vizitohet Kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombëtar të Pragës, kalohet nëpërmjet sheshit të Qytetit të Ri, vizitohet Qyteti i Vjeter me sheshin e tij karakteristik, kalimi nëpërmjet kullës së orës astrologjike,kalimi dhe njohja me Urën e famshme të Charlsit e cila është e zbukuruar nga 30 statuja të stileve të ndryshme. Fjetje në Hotel.

Dita e KatërtMëngjesi në Hotel. Paradite vizitë panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore të Pragës si: Haratchani, Kisha e Loretos, Kështjella e Pragës, ku ndodhet dhe Selia zyrtare e Presidentit, Bazilika brenda kështjellës dhe Galeria Kombëtare, Katedralja Shën Vitus, Bazilika e Shën Xhorxhit, Pallati Mbretëror, Rrugica e artë. Opsionale: Pasdite, Vizitë në qytetin piktoresk të Karlovy Vari-t. Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë:Transferta për në Aeroportin e Budapestit. Nisja më 13:25. - Mbrritje më 14:50. Fluturimi për në Shqipëri.


Përfshihen

Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe përfshin:
1. Udhëtimi vajtje - ardhje me avion,
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus,
3. Akomodim në hotel,
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit,
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 55 x 40 x 23cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).


harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË KËTU..


Nuk Përfshihen

Në pagese nuk jane perfshire:
• Gjithshka qe nuk eshte permendur ne kete program.
• Hyrjet në monumente dhe muzeume.
OPSIONALE: Vizite në qytetin piktoresk të Karlovy Vari-t. - €18


Transport

Transporti me avion / p / Nisje ne 5 Qershor, 5 Dite €399/person


Per kalendarin e plote te tureve shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KETU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KETU...