Tur ne Rome dhe Firence

+355 4 2 420 892

Tur ne Rome dhe Firence

Shen Valentini ne Rome dhe Firence, 4 dite. Nisje ne 12 Shkurt - Cmimi €399/personi
Per person 399

Programi

Shen Valentini ne Rome dhe Firence, 4 dite. Nisje ne 12 Shkurt - Cmimi €399/personi

PROGRAMI:

Dita e Pare:Nisja më 17.10. Mbërritja në Pisa më 18.45. Transferta me autobus nga aeroporti në Pisa. Vizitë e shkurtër në Pisa ku mund te shihni Palazzo dell’Opera , Kulla e Pises e cila edhe pse kishte si qellim te ishte një kulle e drejte, filloi dalëngadalë te anonte pas përfundimit te ndërtimit te saj ne 1173 , sepse kishte një baze te dobët mbi një toke jo te forte. Vazhdojme shetitjen tek Katedralja, D’uomo dhe Lupacapitolina. Vazhdon udhëtimi për në Firence. Akomodimi dhe fjetja ne Hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi ne Hotel. Firence është shtëpia e shumë kryeveprave te Rilindjes se artit dhe arkitekturës. Vizitë panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore të tij. Vizitohet nje nga atraksionet me ikonike te qytetit, sheshi Duomo dhe katedralja e punuar nga Brunelleschi dhe kulla e kembanes nga Giotto, Piazza Della Signora, Sheshi San Lorenzo, San Trinita, Ponte Vecchio. Pasdite, nisja për në Rome. Gjatë rrugës ndalesa të shkurtra për ushqim dhe kafe. Mbërritja në Rome. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel. Ne darke shëtitje e lire ne qytet.

Dita e Tretë:Mëngjesi në Hotel. Roma, kryeqyteti i Italisë, është një qytet kozmopolit me gati 3000 vjet histori arti, arkitekture dhe kulture të ekspozuara ne te gjithe qytetin. Paradite vizitë panoramike e qytetit dhe monumeneteve kryesore të Romës si: Piazza Del Popolo, Via Del Corso, Fontana Di Trevi, Pantheon, Piazza Venezia, Piazza Di Spanja, Piazza Navona dhe Koloseum. Pasdite e lire ne qytet ose nen shoqerimin e guides. Fjetje ne hotel.

 Dita e Katërt: Mëngjesi ne Hotel. Vizitë ne Vatikan e cila është selia e Kishës Katolike Romake. Kjo është shtëpia e Papës dhe një thesar i artit dhe arkitekturës. Vizitohet  Muzeu i Vatikanit , Sheshi San Pietro dhe Kështjella San Angelo. Vazhdon udhetimi per ne aeroportin e Romes. Fluturimi per ne Shqiperi. Nisja ne 19.00. Mberritja ne Tirane 20.30


 harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË KËTU..


Përfshihen

Me Shume Detaje: 

Në pagesën 399 Euro përfshihen:

  • Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
  • Transfertat dhe shëtitjet me autobuz.
  • Akomodim në hotel.
  • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
  • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Nuk Përfshihen

Në pagesë nuk janë përfshirë:

  • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
  • Hyrjet në monumente dhe muzeume
  • Hyrja ne Vatikan opsionale
  • Taksa e qytetit 4 – 6 euro/per person ne dite

Transport

Transporti me avion / p / Nisje ne 12 shkurt, 4 dite - Cmimi €399/personi

Beni kerkese KETU..


Per kalendarin e plote te tureve shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KETU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KETU...