Tur ne Rome dhe Vatikan

+355 4 2 420 892

Tur ne Rome dhe Vatikan

Tur ne Rome dhe Vatikan 5 dite. Nisje ne 6 Mars - Cmimi 249€ per person.
Per person 249

Programi

TUR NE ROME – VATIKAN

Date: 6 – 10 Mars  

Cmimi 249 Euro/personi

PROGRAMI:

DITA E PARE:

Nisemi nga Tirana rreth ores 19:00 te mbremjes ku do te drejtohemi drejt Portit te Durresit. Rreth ores 21:30 akomodimi ne traget ne dhoma dyshe ose treshe sipas rezervimeve. Lundrojme gjate nates ne drejtim te Barit. Akomodimi ne traget ne dhome.

DITA E DYTE:

Pas perfundimit te procedurave doganore do te marrim rrugen drej Romes. Mberritja ne Rome dhe akomodimi ne Hotel. Vizita gjate darkes ne qender te qytetit.

DITA E TRETE:

Pas mengjesit ne hotel , vizite ne Vatikan. Rreth ores 14:00 kohe e lire per drake. Pas dreke nisim turin e Romes ku do te vizitojme ne menyre panoramike me autobus dhe me kembe Sheshin Quirinar dhe Pallatin Presidencial, Piazza Venezia dhe Kullen Vittoriano, Piazza e Kapitolit nje thesar unik ne histori dhe ne art, ku arkitektura e shquar e Mikelanxhelos eshte gershetuar me kryeveprat romake. Piazza Roma mbetet vendi arkeologjik me mahnites ne bote. Do te vazhdojme viziten ne Parkun e Viles Borgjeze, Piazza Navona, Panteonin, Piazza Colona, Kolonat e Marko Aurelios si dhe Shatrevanin e famshem Trevi. Mbremja ne hotel.

DITA E KATERT:

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit vizita e Koloseut, do te jete nje moment i paharrueshem per qendrimin tuaj ne Rome. Ky eshte monumenti me i famshem qe eshte ndertuar ndonjehere i cili simbolizon ne vetvete magjine dhe perjetesine e Romes. Rreth ores 12:00 nisemi drejt Barit. Pas mberritjes ne Bari kryejme procedurat doganore. Akomodimi ne traget ne dhome.

DITA E PESTE:
Mberritja ne Portin e Durresit rreth ores 8:00. Pas veprimit te procedurave doganore nisemi drejt Tiranes ku vjen dhe fundi i udhetimit tone.


 harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË KËTU..


Përfshihen

NE CMIM PERFSHIHET:
• Transporti me autobus komod
• Udhetimi me traget Durres – Bari (anasjelltas). Akomodimi ne dhome
• Shoqerues shqiptar per gjate gjithe udhetimit
• Akomodimi ne hotel me 3* me mengjes

Kujtese:

► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
► Per realizimin e ketij udhetimi numri minimal i pjesmarresve eshte 20
► Ne rast anullimi te udhetimit klienti njoftohet 3 dite para
► Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 7 dite para nisjes.
► Ne rast anullimi nga klienti pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

Nuk Përfshihen

Në cmim nuk përfshihet

  • Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
  • Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Transport

Tur ne Rome dhe Vatikan.Transporti me autobus komod / m / Nisje ne 6 Mars, 5 dite - Cmimi €249/personi