Tur ne Selanik

+355 4 2 420 892

Tur ne Selanik

Tur ne Selanik me autobus 3 Dite. Nisje 13, 27 Shtator dhe 11, 25 Tetor
Per person 89

Programi

Tur ne Selanik me guide, - pakete turistike ku perfshihen akomodim ne hotel, mengjeset dhe vizitat sipas programit.

DATAT E UDHETIMIT:

13 – 15 Shtator

27 – 29 Shtator

11 – 13 Tetor

25 – 27 Tetor

Tur me autobus ne Selanik €89/personi

BËNI KËRKESË


PROGRAMI:

►Dita e Parë: 

Nisja ne ora 05.00 nga Tirana (Nisja nga Durresi ne oren 04:15) , udhëtimi me autobuz nëpërmjet Kapshticës për në Selanik. Pushime gjate rruges. Mberritja në Selanik. Akomodimi ne hotel .Hotel ABC ndodhet ne qender te qytetit dhe hotel Perinthos ndodhet 15 min larg nga qendra e qytetit. Per personat qe akomodohen ne hotel Perinthos do te kene shoqerim te dyja netet me autobus drejt qendres se qytetit.Pasdite e lire ose nen shoqerimin e guides per shetitje ne qytet.

►Dita e Dytë: 

Mengjesi ne hotel. Fillojne vizitat e atraksioneve kryesore te Selanikut, nje qytet qe daton qe ne vitin 315 para Krishtit dhe qe ka marre emrin nga motra e Aleksandrit te Madh. Vizitohen Sheshi Aristotelus, Kisha e Sh. Dhimitrit dhe Forumi Romak qe ne shekulline dyte pas Krishtit, Harku i Galerios i cili ka qene Perandor deri ne 311 si dhe Mausoleumi i tij, zona Tsimiski dhe Kulla e Bardhë ku keni mundesine te shijoni kafen tuaj buze detit ose ne nje prej anijeve qe vozisin pergjate bregdetit me pamje nga gjithe qyteti. Pasditja per Shopping ne nje nga qendrat tregetare me te medha, Cosmos. Darka opsionale ne nje nga tavernat ne zonat me te frekuentuara ne Selanik.

►Dita e Tretë: 

Mengjesi ne Hotel. Nisja për në Shqipëri. Gjatë rrugës ndalesë ne qytetin Kastoria i cili shtrihet ne brigjet e liqenit Orestiadha dhe qe dallohet per kishat Bizantine si edhe per prodhimet e lekures te cilat mund ti gjeni ne dyqanet e ndryshme brenda ne qytet. Ndalese ne qytet per te shijuar kafe buze liqenit. Vazhdon udhetimi drejt kufirit te Kapshtices dhe drejt Pogradecit ku mund te qendroni per te shijuar dreken. Nisja per kthim dhe mbrritja në Tirane dhe Durres rreth ores 21:00 .


NE CMIM PERFSHIHET:

  • UDHËTIMI VAJTJE-ARDHJE ME AUTOBUS KOMOD
  • AKOMODIM NË HOTELET 3*
  • MËNGJESET PËR TË GJITHA DITËT E QENDRIMIT
  • GUIDE PROFESIONALE

NE CMIM NUK PERFSHIHET:

  • GJITHCKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM
  • HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME
  • SIGURACIONI JETES NE UDHETIM
  • TAKSAT LOKALE SIPAS LIGJIT TE RI GREK , 1.5 EURO PER DHOME NE NATE PER HOTEL ME 3 YJE , 3 EURO PER DHOME NE NATE NE HOTEL ME 4 YJE .

POLITIKAT E FEMIJEVE:

• 0-3.99 VJEC JANË FALAS
• 4-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR


SHENIM:

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

BËNI KËRKESË


Përfshihen


Nuk Përfshihen

Sipas programit


Transport

Transporti me autobus / m /Tur ne Selanik 3 dite, Cmimi - €89/personi

Beni kerkese KETU..