Tur ne Selanik dhe Meteora

+355 4 2 420 892

Tur ne Selanik dhe Meteora

Tur ne Selanik dhe Meteora 2 Dite - Nisje ne 28, 29 Prill, Cmimi - €49/personi.
Per person 49

Programi

PROGRAMI:

 Dita e pare: Nisja nga Tirana në oren 04:00 drejt Selanikut, Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Kalimi nga Pika kufitare e Kapshticës. Vizitë e shkurtër në Kostur. Vazhdimi i udhëtimit për në Selanik. Pas mberritjes, akomodimi ne Hotel. Pasdite kemi mundesine te vizitojme pikat turistike me terheqese te qytetit si : Sheshi Aristotel, Kulla e Bardhë, zona Tsimiski dhe monumente të tjera historike të qytetit. Per darke mund te frekuentoni nje nga tavernat tradicionale te Selanikut. Mbremjen e Pashekeve ne daten 27 Prill nen shoqerine e guides do te mund te vizitoni Kishen e Shen Dhimitrit, nje nga kishat me te bukura dhe mbrojtesi i Selanikut per te festuar Pashket. Fjetja ne Hotel.

Dita dyte: Mengjesi në hotel. Pas mengjesit nisemi per te vizituar Meteoren (rreth 3 ore larg), e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve. Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin pare nga afer. Me pas, vazhdojme drejt Janines per nje pushim te shkurter ku dhe mund te konsumohet edhe dreka ne nje nga tavernat vendase. Pas drekes nisja per në Tirane, ndalesa te shkurtra rruges, kalimi nga dogana e Kakavijes. Mberritja ne Tirane dhe fundi i sherbimeve tona.


Përfshihen

Ne cmim perfshihen:

 • Udhëtimi vajtje – ardhje me autobus.
 • Akomodimi në hotel me 3 yje ne qender te Selanikut.
 • Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
 • Shëtitjet në Janine dhe Meteora me autobus (sipas programit).
 • Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit.

harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË KËTU..


Nuk Përfshihen

Në cmim nuk përfshihen:

 • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Siguracioni jetes ne udhetim (i keshillushem).
 • Taksa e qytetit qe eshte e vlefshme qe ne Janar te 2018, 1.5 euro per dhome ne hotel me 3*, 2 euro per dhome ne hotel me 4* dhe 4 euro per dhome ne hotel me 5*.

Shenim:

 • Krevati mund te mos jete dopio, por 2 krevate tek te bashkuar.
 • Personi tek, ne dhome dyshe, paguan 69 Euro.
 • Zbritja per transport individual eshte 15 Euro.
 •  

Femijet:

 • 0-2 vjec jane falas;
 • 2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 20 euro zbritje;
 • mbi 12 vjec paguan si i rritur.
 • nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

Rreth Rezervimit:

 • Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 5 dite para nisjes.
 • Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

Sugjerim:
Nese ngeleni te kenaqur nga sherbimi i shoferit dhe i guides bakshishet per ta jane te mirepritura, por jo te detyruara!


Transport

Transporti me autobus / k / Tur ne Selanik dhe Meteora, Nisje ne 28, 29 Prill Cmimi €49/personi.


Per kalendarin e plote te tureve shtypni KËTU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KËTU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KËTU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KËTU...