Tur ne Selanik - Meteora Katerini

+355 4 2 420 892

Tur ne Selanik - Meteora Katerini

Tur ne Selanik - Meteora - Katerini 2 Dite - Cmimi Fillon nga €55/personi.
Fillon nga: 55
 • Home
 • Tours
 • Tur ne Selanik - Meteora Katerini

Programi

Udhetim 2 ditor ne Selanik Meteora Katerini

Vetëm me Mëngjes është 55€

Ndërsa 60€ është me Mëngjes dhe Darkë.

Data te tjera nisje:

 • Muaji Shtator:  7, 14, 21, 28
 • Muaji Tetor: 5, 12, 19, 26
 • Muaji Nentor: 2, 9, 16, 23, 30

Dita 1: TIRANE – SELANIK – KATERINI
Nisja nga Tirana ne oren 04:00 ne drejtim te Kapshtices. Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushim. Pas kalimit te pikes kufitare te Kapshtices, nisemi drejt Selanikut. Ne Selanik do te vizitojme: Sheshin Aristoteli, Kulla e Bardhë ,zona Tsimiski dhe monumentet e tjera historike të qytetit . Mundesi per shopping ne dyqanet e shetitores. Pas vizitave ne Selanik nisemi drejt Katerinit. Mberritja në Katerini. Akomodimi ne hotel. Opsionale darka ne Tavernat Greke.

Dita 2: METEORA – KALLABAKA
Mengjesi ne Hotel. Pas mengjesit nisemi per te vizituar Meteoran, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne majat e shkembinjve. Vete fjalaMeteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin duke i pare nga afer. Me pas, vazhdojme drejt Kalabakes. Kohe e lire per te vizituar fshatin turistik te Kalabakes. Pasdite nisja për në Tirane.Gjatë rrugës ndalesa të shkurtra. Mberritja në Tirane

BËNI KËRKESË


Përfshihen

Ne cmim perfshihen:

 1. Transporti me Autobus Komod
 2. Akomodimi ne hotel
 3. Mengjeset ne Hotel
 4. Darka opsionale (nese zgjidhni pakete me darke te perfshire)
 5. Shoqerues shqiptar gjate udhetimit

harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË KËTU..


Nuk Përfshihen

Në cmim nuk përfshihen:

 • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Dreka
 • Siguracion i jetes ne udhetim
 • Taksa e qytetit qe eshte e vlefshme qe ne Janar te 2018, 1.5 euro per dhome ne hotel me 3*, 2 euro per dhome ne hotel me 4* dhe 4 euro per dhome ne hotel me 5*.

#Shënim
-Akomodimi në dhomë Teke (single) ka pagesë ekstra në varesi të hoteleve ku qëndrohet.
-Nëse krevati nuk do të jetë dopjo , do të jenë dy krevatë tek të bashkuar.
-Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)
-Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 3 ditë para.
-Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndersa pagesën e plotë deri në 7 ditë para nisjes.
-Në rast anullimi nga klienti pagesa e bërë është e pakthyeshme.
-Agjencia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sië janë mungesë 


Transport

Transporti me autobus / m / Tur ne Selanik - Meteora - Katerini Cmimi fillon nga €55/personi.