Tur ne Stamboll 3 dhe 4 Dite

+355 4 2 420 892

Tur ne Stamboll 3 dhe 4 Dite

Tur ne ne Stamboll me avion, 3 dhe 4 Dite. Nisje ne 18 Janar - Cmimi fillon €199/personi
Fillon nga: 199

Programi

PROGRAMI 3 DITE/2 NETE

Nisja më  18, 25 Janar, 1, 8, 15, 22 Shkurt

Dita e Parë: Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Nisja në 02.45. Mbrritja në Stamboll në 06.20. Transferta nga aeroporti në Qendër të Stambollit. Pa mbrritur në Qender, në pjesën aziatike, vizitohet Çam Lixha (pikën më të lartë të qytetit, kodra e të dashuruarve). Vazhdon vizita në Qëndrën e Stabollit Taksim. Sistemimi në Hotel. Pasdite, shkohet në Qendrën e Vjetër Tragtare Kapili Carshi. Fjejte në hotel.

Dita e Dytë: Mëngjezi në Hotel. Vizitë panoramike me guidë në: Xhamia Blu, Hipodromi, Bazilika e famshme të Shën Sofisë. Dollmabahce, Kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës. Fjejte në hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Paradite të lirë. Pasdite, OPSIONALE:Udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Të lirë në Qendrën Tregare deri në Transfertën me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Nisja nga Stambolli në 21.40. Mbërritja në aeroportin e Rinasit në 21.30.


PROGRAMI 4 DITE/3 NETE

Nisja më 14 Shkurt

Dita e Parë: Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Nisja në 02.45. Mbrritja në Stamboll në 06.20. Transferta nga aeroporti në Qendër të Stambollit, sheshi Taksim ku vizitohet pedonalja më e famshme dhe më e frekuentuar, me dyqanes, kafene dhe restorante tradicionale turke. Sistemimi në Hotel. Pasdite, shkohet në Qendrën e Vjetër Tragtare Kapili Carshi. Fjejte në hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike në qendren historike te stambollit ku vizitohet: Xhamia Blu, Hipodromi, Bazilika e famshme e Shën Sofisë dhe Sarajet e vjetra te perandorise osmane, Top Kapi, nga të cilat është udhëhequr kjo perandori për 380 vite. Fjejte në hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Opsionale: Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Vizite në Sarajet moderne të perandorisë osmane Dolmabahce të cilat njihen për arkitetkurën, arredimin dhe vendndodhjen e tyre në ngushticën e Bosforit. Fjetje në hotel.

Dita e Katert: Mëngjesi ne hotel. Paradite e lire. Pasdite, kalimi nga ana europiane e Stambollit drejt anës aziatike ku do të vizitohet pika më e lartë e qytetit, kodra e të dashuruarve nga ku shikohet një pamje panoramike e gjithë qytetit. Të lirë në Qendrën Tregare deri në transfertën me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Nisja nga Stambolli në 21.40. Mbërritja në aeroportin e Rinasit në 21.30.


Kujdes: 
Të gjithë klientët që udhëtojnë për në Turqi duhet të kenë pasaportë të vlefshme për 6 muaj pas datës së kthimit.

Hoteli Aspen 4*
Sauna, Masazh, Banjo Turke dhe Pishinë e Brendshme


nga 18/01/2019 në 20/01/2019
Tarifa  
Dhomë Standart Hotel 4* (Max: 3 Rritur) € 199.00   
Dhomë Standart Hotel 5* (Max: 3 Rritur) € 219.00   

nga 25/01/2019 në 28/01/2019
Tarifa  
Dhomë Standart Hotel 4* (Max: 3 Rritur) € 239.00   

nga 25/01/2019 në 27/01/2019
Tarifa  
Dhomë Standart Hotel 4* (Max: 3 Rritur) € 209.00   
Dhomë Standart Hotel 5* (Max: 3 Rritur) € 229.00   

nga 01/02/2019 në 03/02/2019
Tarifa  
Dhomë Standart Hotel 4* (Max: 3 Rritur) € 209.00   
Dhomë Standart Hotel 5* (Max: 3 Rritur) € 229.00   

nga 08/02/2019 në 10/02/2019
Tarifa  
Dhomë Standart Hotel 4* (Max: 3 Rritur) € 219.00   
Dhomë Standart Hotel 5* (Max: 3 Rritur) € 239.00   

nga 14/02/2019 në 17/03/2019
Tarifa  
Dhomë Standart Hotel 4* (Max: 3 Rritur) € 239.00   
Dhomë Standart Hotel 5* (Max: 3 Rritur) € 269.00   

nga 15/02/2019 në 17/02/2019
Tarifa  
Dhomë Standart Hotel 4* (Max: 3 Rritur) € 219.00   
Dhomë Standart Hotel 5* (Max: 3 Rritur) € 239.00   

nga 22/02/2019 në 24/02/2019
Tarifa  
Dhomë Standart Hotel 4* (Max: 3 Rritur) € 219.00   
Dhomë Standart Hotel 5* (Max: 3 Rritur) € 239.00   

Përfshihen

 Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen:
-Bileta e avionit vajtje – ardhje.
-Akomodimi në hotel në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit
-Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
-Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport


harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË KËTU..


Nuk Përfshihen

Ne cmim nuk perfshihet:

  1. Gjithshka qe nuk eshte permendur ne program.

OPSIONALE: 
1. Lundrim me anije në Bosfor 1.5 – 2 orë për të parë Europën e dhe Azinë €5.
2. Shtesë për 2 darkat €15.


Transport

Transporti me avion / p/ Nisje ne 11 Janar; 3 dhe 4 Dite - Cmimi fillon nga €199/personi


Per kalendarin e plote te tureve shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KETU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KETU...