Tur ne Vjene Budapest Beograd

+355 4 2 420 892

Tur ne Vjene Budapest Beograd

Tur ne Vjene, Budapest, Beograd, 5 dite - Nisje ne 06 – 10 Qershor €229/personi
Per person 229

Programi

Tur ne Vjene, Budapest, Beograd, program turistik me guide shoqerues, hotel, vizita, transferta, mengjeset te perfshira.

TUR 4 NETE 5 DITE VJENE – BUDAPEST

Datat e nisjes:

  • 06 – 10 Qershor 

Cmimi: 229 Euro/personi

Programi:

Dita e Parë: Tirane – Zagreb

Nisja në oren 04:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat. Mberritja dhe akomodimi ne hotel ne Zagreb.

Dita e Dytë: Zagreb – Graz – Viene

Mëngjesi në Hotel. Vizite per rreth 2 orë në Zagreb, ku vizitohet Kryeqyteti Kroat me monumentet historike të tij. Vazhdimi i udhëtimit në territorin Austriak. Ndalesë 1 orë në Graz ku do te vizitojme Parlamenti i Landit Styria, Rathaouse , Galeria e Arteve te Bukura, Platforma Murinsel si dhe Keshtjellen e Gracit Schlossberg. Nisemi drejt qytetit te Vjenës. Mbrritja dhe akomodimi ne hotel ne Viene.

Dita e Tretë: Viene – Budapest

Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës vizitë me guidë ne dispozicion në pikat turistike më të bukura të Vienës, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Muzeu Kryesor, Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve, Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve. Nisja për në Budapest. Mbrritja dhe akomodimi ne hotel ne Budapest.

Dita e Katërt: Budapest – Beograd

Mëngjesi ne Hotel. Gjatë ditës vizitohen monumentet më tërheqëse të Qytetit si: Kodra Gellert, Keshtjella e Budes, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës. Pasdite, Nisja për në Beograd. Mbrritja dhe akomodimi ne hotel ne Beograd.

Dita e Pestë:

Mëngjesi ne Hotel. Pas mengjesit nisim turin e Beogradit ku do te viziojme Kishen Shen Sava si kisha ortodokse me e madhe ne Ballkan, me pas i drejtohemi qendres historike Pedonalja Knjez Mihajllova, Keshtjellen e Beogradit , Parlamentin , Tetri Kombetar, Pallati Albania etj. Pas vizitave nisemi drejt Tiranes. Mbrritja në Tiranë.


harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË KËTU..


Përfshihen

Në cmim përfshihen:

* Udhetim me autobus komod.
* Akomodim në hotel
* Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
* Shoqërues shqiptar gjatë udhetimit


Nuk Përfshihen

Në pagesë nuk janë përfshirë:
* Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.
* Hyrjet në monumente dhe muzeume. (Schonbrunn 17 Euro, Muzeu i Mbretereshe Elizabetes (Sisi) 13 Euro )
* Siguracioni i jetes ne udhetim

#SHENIM

  • Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
  • Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  • Per realizimin e ketij udhetimi numri minimal i pjesmarresve eshte 20
  • Ne rast anullimi te udhetimit klienti njoftohet 3 dite para
  • Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 7 dite para nisjes.
  • Ne rast anullimi nga klienti pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  • Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

Transport

Transport me autobus / m / Vjenë, Budapest, Beograd. Nisjet: 06 – 10 Qershor, 5 dite - €229/personi


Per kalendarin e plote te tureve shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Greqi shtypni KETU..

Per cmimet e hoteleve ne Antalya shtypni KETU..

Per hotele ne te gjithe boten shtypni KETU...