Udhetim ne Valbone 2 dite

+355 4 2 420 892

Udhetim ne Valbone 2 dite

Udhetim ne Valbone 2 dite. 3 vakte, guide, Cmimi €65/personi.
Per person 65

Programi

Kalendari i nisjeve!

 • 3-4 ,5-6 , 6-7 , 10 -11 , 12-13 , 13-14 , 17-18 , 19-20 , 20-21 , 24 -25 , 26-27, 27-28 Korrik ,31 korrik - 1 Gusht ,
 • 2-3 , 3-4 , 7-8 , 9 - 10 , 10 - 11 , 14 - 15 , 16 - 17 , 17 - 18 , 21 - 22 , 23-24 , 24 -25 , 28-29 , 30 - 31 Gusht , 31 gusht - 1 Shtator
 • 7- 8 , 14 - 15 Shtator

► Dita e pare

Nisja diten e shtune ne ora 06:00 nga Tirana(nisja nga Durresi ne oren 05:30).Gjate rruges per ne Vaun e Dejes do te bejme nje ndalese per kafe. Një udhëtim me traget në liqenin e Komanit është përshkuar shpesh herë si një nga udhëtimet më madhështore në botë, duke kaluar nëpër pamjet e mrekullueshme të maleve të thepisura ky udhetim eshte krahasuar me fjordet e Norvegjise. Mberritja ne Fierze starton udhetimin tone per ne fshatin e Valbones. Mberritja ne Valbone. Konsumimi i drekes me ushqimet tradicionale te zones.
Me pas te shoqeruar nga guida jone do te shkojme per vizite ne tek ujvara e Valbones . Kthimi perseri ne hotel. Darka ne hotel me mbremje festive.

► Dita e dyte

Nisja diten e diele ne oren 09:00 per liqenin e Xhemes, dhe me pas i drejtohemi Prizrenit per te vizituar zonat historike, vizita ne kala (individuale). Dreka do te hahet ne nje nga restorantet ne bulevard ne krahe te lumit. Nisja per ne Tirane nepermjet Rruges se Kombit, ndalese per kafe gjate rruges. Mberritja ne Tirane rreth ores 20:00. Fundit i sherbimit tone.

Duhet te keni Me vete : 

-Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata,

Shenim: 

Nga hoteli per te shkruar tek ujevara zgjat 20 minuta me makina dhe 30  ecje ne kemb ( 1 drejtim ) .

Automjeti qe eshte i pershtatshem per ate terren  merret me qera tek banoret e zones kushton 300 leke/personi vajtje-ardhje.


harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË KËTU..


Përfshihen

Ne cmim perfshihet:

 • Transporti sipas programit 
 • Akomodimi 1 natë në bujtinë (Guest’house) 
 • 1, mengjes, 1 dreke, 1 darke. 
 • Guida shoqëruese 
 • Bileta e Tragetit Koman - Fierze

Çfare duhet te kemi me vete:

 • Kepuce per ecje ne Mal
 • Nje xhakete e trashe dhe bluze me menge te gjata per ne mbremje
 • Aparat fotografik per te memorizuar momentet.
 • Çante shpine te vogel.
 • Nje shishe boshe 0,5 L, per te mbushur uje here pas here neper burime.

Nuk Përfshihen

Ne cmim nuk perfshihet:
1) Gjithshka qe nuk eshte permendur ne program.
2) Pijet alkolike dhe jo-alkolike te vakteve
3) Hyrje ne monumente


BËNI KËRKESË KËTU..


Transport

Transport me minibus ose autobus / Z. - Cmimi €65/person

Per kalendarin e plote te tureve shtypni KËTU..