Tur 2 ditë Korcë Përmet Voskopojë

+355 4 2 420 892
 • Home
 • Tours
 • Tur 2 ditë Korcë Përmet Voskopojë

Programi

Tur 2 ditë Korcë Përmet Voskopojë


Vizitohen: Drilon, Korçë, Voskopojë, Ersekë, Përmet, Banjat e Bënjës, Këlcyrë.

Datat e nisjeve:

► 3, 10, 17, 24, 31 Tetor

► 28-29 dhe 29-30 Nëntor

Çmimi :

►€35/personi


Në çmim përfshihen:

 • Udhëtim me mjet komod
 • Akomodimi në Hotel në Qëndër të Korçës
 • Mëngjesi në hotel
 • Shoqërues gjatë udhëtimit

PROGRAMI:

Dita e 1:

Nisja nga Tirana ne oren  06:00 prane stadiumit Dinamo, Pas takimit me guiden do te nisemi drejt qytetit te Pogradecit.Mberritja ne Voloreke Vizite ne pikent turistike te Drilonit per rreth 1 ore, vazhdimi i udhetimit drejt Voskopojes, Vizite ne Monumentet kryesore te Fshatit, nen sugjerimin e guides mund te konsumoni dreken me gatime tradicionale te zones. Pas drake nisemi drejt Qytetit te Serenatave, KORCE, akomodimi ne Hotel kohe e lire per te pushuar, Darka sugjerohet ne nje nga taverrnat Tradicionale te Qytetit te Korces shoqeruar me Muzike live.

Dita e 2:

Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Qytetit te Leskovikut ku do te kalojme perms Qytetit te Ersekes, vazhdimi i kalimit drejt Germenjit DREKA NE FARMA SOTIRA ne ajrin e paster dhe natyren e pa krahesueshme do te keni mundesi te provoni nje dreke me USHQIME TRADICIONALE te zones, pas dreke vazhdimi i udhetimit drejt Permetit Qytetit te trendafilave, Ndalese rreth 2 ore ne Banjat e Benjes  dhe ne Qytetin e Permetit, Vazhdojme udhetimin drejt Tiranes neper mjet Grykes se Kelcyre, Ndales per Pushim ne Fier, Mberritja ne Tirane ne Mbremje.

Fundi i sherbimit tone.

Çmimi :

►€35/personi


►Telefon  ►Viber  ►WhatsApp  ►Instagram


Përfshihen

Ne cmim perfshihen:

 • Akomodim ne hotel
 • Transporti dhe vizitat sipas programit
 • Mengjesi, Dreka dhe Darka
 • Shoqerues gjate gjithe udhetimit.

Nuk Përfshihen

Nuk perfshihen:

 • Drekat dhe Darkat gjate udhetimit
 • Gjithcka qe nuk eshte permendur me larte

Transport

Transporti me autobus/minibus / m / Tur 2 ditë Korcë Përmet Voskopojë, Çmimi €35/personi


<< Regjistrohuni për Ofertat >>