Tur 2 Ditë në Shkup Prishtinë dhe Liqeni i Matkës

+355 4 2 420 892
  • Home
  • Tours
  • Tur 2 Ditë në Shkup Prishtinë dhe Liqeni i Matkës

Programi

Tur 2 Ditë në Shkup Prishtinë dhe Liqeni i Matkës


Vizitohen: Kanioni Matka, Shkupi, Kopshti Zoologjik dhe Prishtina

Datat e Nisjeve:

  • 3, 10, 17, 24, 31 Tetor
  • 28-29 dhe 29-30 Nentor

Çmimi:

►€40/personi

Në çmim përfshihen:
– Transport komod Tiranë – Matka – Shkup – Prishtinë
– 1 natë akomodim në hotel në Shkup
– Mëngjesi në hotel


PROGRAMI :

Dita e Pare:
Vizitë e Kanionit Matka dhe lundrim në liqen

Nisja ne mengjes nga Tirana ne oren 05:00 drejt Maqedonise. Gjate rruges do te ndalojme ne qytetin e poeteve, ne Struge ku do te pime kafen buze Drinit te Zi. Pas pushimit nisemi drejt Kanionit te Matkes ne perendim te qytetit te Shkupit, ne nje hapesire rreth 5000 hektaresh me bukuri natyrore te paharrueshme dhe Manastire mesjetare.

Me deshire mund te konsumoni dreken ne njerin prej restoranteve buze liqenit ose mund te beni shetitje me motoskafet pergjate liqenit. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo e cila eshte listuar si nje prej bukurive natyrore me te vecanta ne bote. Me pas kthimi ne mol.
Vazhdojme udhetimin drejt qytetit te bukur te Shkupit.
Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrivanëve “Aleksander i Madh”, ura e Gurit, ura e Artisteve, Blloku i Muzeve, carshia e vjeter, etj. Ne mbremje kthimi ne Tetove, Akomodimi ne hotel Darka ne Hotel.
Akomodimi ne hotel ‘Emka 4*

Dita e dyte:
Pas mengjest ne hotel, vizitojme Tetoven, ose “Kalkandele” sic quhej gjate pushtimit Osman, dhe atraksionet turistike me te bukura te qytetit. Vazhdojme udhetimin drejt qytetit te Prishtines, ku do te vizitojme: Librarine Kombetare, monumentin NEWBORN , qendren e qytetit, monumentin e Skenderbeut e tji. pas vizites se Prishtines vazhdojme udhetimin drejt qytetit te Prizerenit,ku do te vizitojme Muzeun e Lidhjes se Prizerentit,Pazarin e Vjeter, Pedonalen Anes lumit Xhamine, vazhdojme udhetimin drejte Qendres Tregetare, ABI CARSHIA ku do te kemi kohe per rreth 2 ore per te bere Pazar dhe per te konsumuar dreken ne menyre individuale, Vazhdimi i udhetimit tone drejt Tiranes Mberritja ne tirane ne Mbremje

Fundi i sherbimit tone:

Çmimi:

►€40/personi

►Telefon  ►Viber  ►WhatsApp  ►Instagram

coolTripadvisor


Përfshihen

Sipas ofertës


Nuk Përfshihen

Ne cmim nuk perfshihen:
– Dreka e seciles dite
– Bileta e motoskafit per shetije 90 minuta ne liqenin Matka – 5 euro/ 90 min (opsionale)

Cmimi per femijet:
0-2 vjec falas
2-12 vjec 10 euro zbritje
mbi 12 vjec pagese te plote

Ju bëjmë me dije se:

Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.


Transport

Transporti me autobus/minibus /m/ Tur 2 Ditë në Shkup Prishtinë dhe Liqeni i Matkës, Çmimi €40 për person


<< Regjistrohuni për Ofertat >>