Tur 2 Dite ne Valbone

+355 4 2 420 892

Programi

Tur 2 Ditë në Valbonë 7500 Lekë


Vizitohen: Valbonë, Gjakovë, Prizren

Në çmim përfshihet:

  • Transporti sipas programit 
  • Akomodimi 1 natë në hotel/bujtinë
  • 1, mëngjes, 1 drekë, 1 darkë. 
  • Guida shoqëruese 

Datat e Nisjeve:

► 18-19, 25-26 Shtator
► 2-3, 9-10, 16-17, 23-24, 30-31 Tetor
► 6-7, 13-14, 20-21, 25-26, 26-27, 27-28, 29-30 Nentor

Çmimi 7500 lekë për person

► Bëni kërkesë për ofertë


Kontaktoni agjensine ne telefon ose dergoni mesazh me..

►Telefon  ►Viber  ►WhatsApp  ►Instagram


►Dita e parë:
► Nisja nga Tirana në orën 06:00.
► Nisja nga Durrësi  në  orën 05:15. (Pagese extra 500 Leke/personi)
► Nisja nga Elbasani në  orën 05:15. (Pagese extra 500 Leke/personi)

►(Per realizimin e transfertave nga  Elbasani duhet minimalisht  9 persona pjesemarres)

Vazhdimi i udhëtimit drejt liqenit te Komanit  me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës.Me mberritjen prane liqenit vazhdojme lundrimin me tragetin ALPIN .Lundrimi qe zgjat afersisht 2 ore duke pershkruar liqenin e Komanit qe gjarperon ne shpate malesh 2200 m lartesi, eshte nder aventurat me te bukura te turit te Valbones.
Pas zbritjes ne Fierze ndalesa e radhes do te jete ne Kanionin e Shoshanit, i cili na tregon qe sapo jemi futur ne parkun kombetar “Valbone”. Mbërrijmë në Valbonë. Konsumojmë drekën me gatime tradicionale. Akomodimi në hotel dhe më pas nisim të zbulojmë e prekim nga afër natyrën mbresëlënëse që alpet shqiptare përcjellin duke vizituar Ujvaren e Rrogamit ne nje ecje rreth 25 minuta pasi kemi perdorur transport te zones per te mberritur deri ne nisjen e shtegut. (OPSIONALE 300 leke/person) . Pas shetitjes ne natyre kthehemi ne hotel. Darka në hotel me mbremje festive .

►Dita e dytë:
Mëngjesi në hotel. Shëtitje e lirë në natyrë. Më pas viztiojmë Mullirin e Vjetër dhe Liqenin e Xhemës përpara se të nisemi drejt Prizrenit. Do të ndalemi në qendër të qytetit ku do kemi mundësi të vizitojmë pikat kryesore të tij, gjithashtu të konsumojmë edhe drekën. Nisja për kthim me një ndalesë të shkurtër (opsionale) gjatë rrugës.

Mbërritja në Tiranë, Durrës dhe Elbasan në mbrëmje.
Fundi i shërbimit tonë!

►Kujdes:

Duhet të jeni të pajisur me Letërnjoftim ose Pasaportë gjatë udhëtimit!


SHENIM : KTHIMI PER NE SHQIPERI DO TE KRYHET NGA QYTETI I HASIT DHE JO NGA PRIZRENI.DUKE QENE SE NUK KALOJM NE  REPUBLIKEN E KOSOVES NUK ESHTE I NEVOJSHEM TAMPONI .

Informacione të rëndësishme:

Duhet te mbani maska pergjate udhetimit,

Per hyrjen ne SHQIPERI sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid , nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoj nje nga kriteret me posht :
1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit.
2-Testi I shpejte antigene te 48 oreve te fundit.
3-Dokumentin qe keni kaluar Covid.
4-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave.

Nese nuk dispononi asnje nga keto dokumenta si me siper, ju vete-karantinoheni 10 dite nga dita e mberritjes.

► Bëni kërkesë për ofertë


Përfshihen

Sipas progamit me siper


Nuk Përfshihen

Në çmim nuk përfshihet:
1) Gjithshka që nuk është përmendur në program.
2) Pijet alkolike dhe jo-alkolike të vakteve
3) Hyrje në monumente
4) Siguracioni i jetës në udhëtim
5) Transporti lokal 300 Lekë për person


POLITIKAT E FEMIJEVE
• 0-2.99 VJEC JANË FALAS
• 3-5.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
• MBI 6 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

SHENIM

►NESE DOGANA E KOSOVES NDODH QE MUND TE MOS KETE TE DREJT KALIMI NE DITE TE CAKTUARA, KTHIMI PER NE TIRANE BEHET NGA SEGMENTI RRUGOR ( BAJRAM CURRI – HAS – KUKES).
► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE SHTESE NE VARESI TE HOTELIT/BUJTINES KU QENDROHET.
► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO, DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
► NESE FEMIJA NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

► Bëni kërkesë për ofertë

<< Regjistrohuni për Ofertat >>


Transport

Transport me minibus ose autobus / z / Tur 2 Ditë në Valbonë, Datat e Nisjeve: Shtator, Tetor, Nëntor