Tur 2 Dite ne Vermosh Tamare Lepushe

+355 4 2 420 892
  • Home
  • Tours
  • Tur 2 Dite ne Vermosh Tamare Lepushe

Programi

Tur në Vermosh Tamarë Lëpushë,  2 Ditë. Çmimi 5900 Lek personi


Vizitohen: Vermosh Tamarë Lëpushë, Plavë, Guci, Vuthaj.

► 3-4 , 10-11, 17-18, 24-25 Prill
► 1-2, 8-9, 15-16 , 22-23, 29-30 Maj
► 5-6, 12-13, 19-20, 26-27 ,30 Qershor - 1 Korrik
► 3-4, 7-8 , 10-11, 14-15, 17-18, 21-22, 24-25, 28-29, 31 Korrik - 1 Gusht
► 4-5, 7-8, 11-12, 14-15, 18-19, 21-22, 25-26, 28-29 Gusht
► 1-2 , 4-5, 8-9, 11-12, 18-19, 25-26 Shtator

► Hotel Rosi
► Shtepiza Druri Eko Katun Rosi

Për transport individual -1000 Lekë/personi

► Bëni kërkesë për ofertë

Në program përfshihen: 

  • ► Transporti me autobus
  • ► Akomodimi në hotel
  • ► Mëngjesi + Darka (pije gjatë vakteve)
  • ► Mbrëmje festive
  • ► Guida
  • ► Shëtitjet sipas programit

Kontaktoni agjensinë në telefon +355686064077 ose dërgoni mesazh...

►Telefon  ►Viber  ►WhatsApp  ►Instagram


PROGRAMI:

►Dita e Parë :

Nisja nga Tirana ne oren 06:30 te mengjesit .

Nisja nga Durresi ne oren 06:00 .

Nisja nga Elbasani ne oren 06:00 .

Ndalesa gjate rruges , nje ne aksin rrugor Lezhe – Shkoder per te pire kafen e mengjesit.
Ndalese ne Ballkonin Leqet e Hotit ku shijojme pamjen e mrekullueshme qe na rrethon ne te katerta anet.
Mberritje ne Lepushe , ne dreke.
Me pas i drejtohemi Ujvares se Lepushes ( rreth 45 minuta ecje malore vajtje – ardhje)

( Shenim per personat qe nuk duan te bejne ecjen mundet te qendrojne tek bujtina, shetitje aty prane ose kohe e lire).Me pas nisemi per ne Plavë duke kaluar doganen ”Bashkimi” dhe vizitojme qytetin dhe Liqenin e Plavës.
Me pas mberrijme ne Guci dhe akomodohemi ne hotel Rosi . Vjen koha e darkes , shijojme ushqimin ne tavolinat e shtruara me gatimet tradicionale te zones. Mbremje festive.

►Dita e Dytë :

Konsumimi I mengjesit ne hotel mes ajrit te paster dhe gjelberimit perreth , duke shijuar gjithe natyren fantastike te trevave Shqiptare ne Malin e Zi .
Me pas nisemi per ne fshatin Vuthaj ku do te bejme vizite ne Krojet e Ali Pashe Gucise dhe ne Syrin e Kalter te Skafkacit sebashku me Ujvaren GËRLA .
( Sugjerohet dreka tek restoranti buze ujvares , EXTRA 10 euro per person ). Me pas kthehemi per ne Tamare (qendrim rreth 30 minuta) . Kthehemi per ne Tirane me nje ndalese ne Shkoder .Mberritja ne Tirane , Durres  dhe  Elbasan rreth ores 21:00 – 22:00.

Fundi I sherbimit tone !

►Sugjerohet te keni me vete :

Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese ,fruta te thata, aparat fotografike , cokollata , veshje sportive per ecje dhe shume energji .
MOS HARRONI DUHET TE MERRNI ME VETE EDHE KARTAT E ID OSE PASHAPORTEN

►Info mbi destinacionin :

Fshati Lepushë ndodhet 21 km larg Tamares dhe 10 km më në juglindje të fshatit Vermosh.Ky fshat gjendet 1200 m mbi nivelin e detit dhe vlerёsohet si kryevepra e natyrёs sё Kelmendit. Ai shtrihet nё njё luginё tё butё tё veshur me gjelbërim, ku pranё saj ngrihen Bjeshkёt e Namuna, vendi ku lindёn legjendat dhe Eposi i Kreshnikёve etj..


► Bëni kërkesë për ofertë


Përfshihen

Sipas detajeve në program!


Nuk Përfshihen

Ne cmim nuk perfshihet: 
Gjithcka qe nuk eshte e permendur si e tille ne program
Siguracion Shendeti ne Udhetim


POLITIKAT E FEMIJEVE
• 0-2.99 VJEC JANË FALAS
• 3-5.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
• MBI 6 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

SHENIM
► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
► NESE FEMIJA NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

► Bëni kërkesë për ofertë

<< Regjistrohuni për Ofertat >>


Transport

Transporti me autobus komod / Z /  Datat e nisjeve ► Maj, Qershor, Korrik, Gusht, Shtator