Tur ne Boge Peje 2 Dite

+355 4 2 420 892

Programi

Tur në Bogë dhe Pejë 2 Ditë


Vizitohen: Bogë, Pejë, Rugovë, Prizren

►Datat e nisjeve:

 • ► Janar 9-10 , 16-17 , 23-24 , 30-31
 • ► Shkurt 6-7, 13-14 , 20-21, 27-28
 • ► Mars 6-7

► Çmimi €59. HOTEL DUKAGJINI 5* 59 EURO/PERSON ( Pejë, rreth 45 minuta Larg pistës )

► Çmimi €15 Paketa me transport individual , - 10 euro/personi.


Në çmim përfshihet:

 1. Transporti me autobus
 2. Akomodimi në Hotel Dukagjini 5*
 3. Mëngjesi + Darka
 4. Përdorim i pishines së brendëshme
 5. Shoqërues shqiptar gjatë gjithë udhëtimi

►Telefon  ►Viber  ►WhatsApp  ►Instagram


PROGRAMI:

► Dita e pare:

Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së doganes në Morinë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Nisemi ne drejtim te Pejes, për të vizituar Shpellën e Radacit dhe Ujëvarën e Drinit të Bardhë. Vazhdojme vizitat për në Grykën e Rugovës ku do të keni mundësinë të prekim natyrën mbresëlënëse. Për ata që dëshirojnë më shumë adrenalinë sugjerohet të provojnë Zip Line.Pas vizitave do kemi kohë të lirë për të konsumuar edhe drekën në një nga restorantet tradicionale të qytetit. Mepas  kryejme akomodimin tek hotel Dukagjini 5*. Qëndrim i lirë për të shfrytëzuar sherbimet trajtuese te hotelit si pishina dimërore, jacuzzi, sauna dhe palestër. Opsionale shëtitje në qytetin e Pejës për të vizituar Pazarin e Vjetër, Mullirin e Haxhi Zekës, Parkun e Paqes, etj.

Darka në hotel dhe pas saj guida shoqëruese ju sugjeron disa vende me muzikë ku mund të kaloni mbrëmjen.

► Dita e dyte:

Pas mëngjesit në hotel nisemi  në drejtim te zones se Rugoves dhe fshatit turistik te Boges. Qendrim i lire per te shijuar kafen e mengjesit ne natyren e bardhe te Boges apo edhe per te shfrytezuar pisten e skive deri ne oret  e pasdites. Vazhdojme udhetimin per ne qytetin e Prizrenit . Vizite ne qender te Prizrenit dhe ne shetitoren buze lumit . Me pas kthehemi per ne Tirane.  Mberritja ne Tirane dhe Durres ne mbremje .

Fundi i sherbimit tone .


► Nisja nga Tirana në orën 07:00.

► Nisja nga Durrësi  në  orën 06:30.

► Nisja nga Elbasani në  orën 06:30.


Duhet te keni me vete :

Veshje Dimerore kundra bores,Kambale ose cizme kundra bores ,Doreza kundra bores ,Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata.


►BËNI REZERVIM PARAPRAK


Përfshihen

 • TRANSPORTI ME AUTOBUS

 • *AKOMODIMI NE HOTEL DUKAGJINI 5*

 • *MENGJESI + DARKA

 • *PERDORIMI I PISHINES DIMERORE & SPA

 • *SHOQERUES SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT


Nuk Përfshihen

NE CMIM NUK PERFSHIHET
*SIGURACIONI I SHENDETIT NE UDHETIM
*PAJISJET E SKIVE
*DREKAT
*HYRJA NE MONUMENTE OSE MUZEUME


POLITIKAT E FEMIJEVE:

0-2 VJEC PA PAGESE
3-5.99VJEC PAGUAJNE -50 %

6- 12 VJEC PAGUAJNE -35 %

MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR


NJOFTIME SHTESE

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.

►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.

►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE

► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.

► AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .


Transport

Transporti me autobus /z/ Tur në Boge dhe Pejë, Nisje Dhjetor dhe Janar, 2 Ditë - Cmimi €59/personi

►BËNI REZERVIM PARAPRAK