Tur ne Drimadhe Dhermi Jale 5 Dite

+355 4 2 420 892
 • Home
 • Tours
 • Tur ne Drimadhe Dhermi Jale 5 Dite

Programi

Tur në Dhërmi, Drimadhe, Jalë, 5 Ditë 


Vizitohen: Dhërmi, Drimadhe, Jalë, Llogara, Vlorë, Jalë, Gramë, Karaburun.

Në program përfshihen:

► Transporti dhe shëtitjet sipas programit
► Akomodim në hotel Vila Marko (100 metra nga deti)
► Mëngjeset dhe darkat në restorant buze detit
► Shoqerues gjatë gjithë udhëtimit

Datat e nisjeve dhe çmimet:

► 21-25 , 28 Qershor - 2 Korrik , €159
► 5-9, 12-16 Korrik , €169
► 19-23, 26-30 Korrik , €179
► 2-6, 9-13- 16-20 Gusht , €179
► 23-27 Gusht €169

►Hotel Belle Vue ( disponon pishine te jashme )
►Hotel Vila Marko (100 metra larg plazhit )

► Bëni kërkesë për rezervim


Kontaktoni agjensinë ose lidhuni me mesazh me..

►Telefon  ►Viber  ►WhatsApp  ►Instagram

► Dita e pare: Plazh ne Karaburun & Ishullin e Sazanit 

► Nisja nga Tirana oren 06:00 .

► Nisja nga Durresi ne oren 06:30 .

► Nisja nga Elbasani ne oren 05:20 .

Vazhdimi i udhetimit per ne drejtim te  qytetit te Vlores .
Mberritja ne portin e Vlores nga ku fillon lundrimi me anije ne plazhet e gjirit te Karaburunit dhe ishullit te Sazanit .
( Kjo shetitje ka nje pagese extra 2000 leke p.person . Personat qe nuk deshirojne te vijne ne anije mund te bejne plazh ne Vlore )
Pas kthimit ne Vlore vazhdimi udhetimit per ne Dhermi.Akomodimi ne hotel .Konsumimi i darkes ne hotel .
Pas darke qendrimi i lire  ku mund te shijoni natyren ose shijimi i jetes se nates ne Clubet dhe Lounge-t e Dhermiut.

Dita e Dyte : Plazh ne  Gjirin e Grames 

Mengjesi ne hotel .Nisja me Skaf nga Dhërmiu në Drimadhes, Palase , Gjiri i Shën Andreas, Gjiri i Gramës.(Kjo  shetitje e mrekullueshme ka nje kosto extra 3000 leke .Personat qe nuk duan te bejn shetitjen me skaf qendrojn ne plazh ne Dhermi ).
Kohë e lirë/Plazh;
Konsumimi i darkes.
Me pas qendrim ne bregdet , zjarr , lojra , animacione .

Dita e 3 : Plazh ne Jale 
Konsumimi I mengjesit.Vazhdimi I udhetimi per ne Jale .Plazh ne Jale deri pasdite.Opsionale: kush dëshiron mund të zgjedhë të provojë ndjesinë fantastike të Scuba Diving në Jalë.Vizite ne  Gjirin e Akuarimut .Kthimi ne hotel ne Dhermi .Konsumimi I darkes . Me pas qendrim I lire per shetitje ose shijimi I jetes se nates ne Clubet dhe Lounge-t e Dhermiut.

Dita e 4 : Plazh ne Gjipe 
Konsumimi I mengjesit.Vizitë me skaf tek Shpella e Pirateve dhe në Gjipe – plazh në Gjipe.Qendrim I lire,per plazh, lojra uji , volejboll .
Qendrimi ne DHERMI deri ne  pasdite  .Darka  ne hotel .

Dita e 5 : Plazh ne Drymades 

Mengjesi ne hotel . Plazh ne Dymades deri  ne pasdite . Kthimi per ne Tirane , Durres  & Elbasan . Mberritja ne darke .

Fundi I sherbimit tone !

Duhet te keni me vete :
Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata.

Aktivitete , sporte ujore dhe mundesi te tjera argetimit : 

 • Zhytje me bombul ne ujerat e detit jone per te pare pasurine nenujore dhe eksplorimin e avionit ushtarak te mbytur , MIG – 21 . (Cmimi 30 euro/personi , kohezgjatje 30 minuta  )
 • Lundrim me Kayak  per te zbuluar gjiret , plazhet  ,shpellat dh guvat qe ndodhen ne afersi te plazhit te Drimadhesit dhe Dhermiut . (Cmimi 15 euro/personi , kohezgjatje 3 ore )
 • Lundrim me SUP ( Stand Up Paddle Monstair , e shpallur si aktiviteti me i mire i viti 2019 per bashkepunimin ne grup ) . (Cmimi 15 euro/personi , kohezgjatje 3 ore )

Te gjithe sportet me siper zhvillohen nen shoqerimin  e guidave profesioniste te pajisur me certifikate nderkombetare. 

Informacione mbi akomodimin : 

 • Vila Marko .  Ndodhet 100 meter larg nga vija bregdetare ne fillim te shetitores  Dhermiut .Dhomat disponojn  wi-fi ,ajer te kondicionuar dhe ballkon .

► Bëni kërkesë për rezervim


Përfshihen

Sipas ofertes ne program


Nuk Përfshihen

Ne Cmim nuk perfshihen:

 • *LUNDRIMI ME SKAF : DHERMI – SHPELLA E PIRATEVE – GJIPE – DHERMI (1200 LEKE).
  *LUNDRIMI ME TRAGET NE KARABURUN & SAZAN ( 2000 LEKE ) .
  *LUNDRIMI ME SKAF NE GJIRIN E GRAMES ( 3000 LEKE ) .
  *DREKAT .
  *CDO GJE E PAPERMENDUR NE RUBRIKEN ( NE CMIM PERFSHIHET ) .


POLITIKAT E FEMIJEVE
• 0-2.99 VJEC JANË FALAS
• 3-7.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
• MBI 8 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

SHENIM
► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITË PARA.
► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

► Bëni kërkesë për rezervim


Transport

Transporti me autobus/minibus / z / Cmimi fillon nga €159/personi, Nisje Qershor, Korrik, Gusht,