Tur ne Lefkada 3 Dite

+355 4 2 420 892

Programi

Tur në Lefkada, Parga, Janinë 3 ditë


Vizitohen: Qytetet Preveza, Parga, Lefkada, Janina

Datat e nisjeve dhe çmimet:
► 23 , 30 , Korrik €109 Hotel Pegasos 3* / €119 Hotel Tesoro 3*S / €105 Hotel Ionian Star 4* .
► 6 , 13 , 20 , 27 Gusht €119 Hotel Pegasos 3* / €125 Hotel Tesoro 3*S / €110 Hotel Ionian Star 4* .
► 3 Shtator €99 Hotel Pegasos 3* / €109 Hotel Tesoro 3*S / €109 Hotel Ionian Star 4* .

Në Program Përfshihen:

► Transporti me autobus/minibus komod
► Akomodimi në hotelet sipas Zgjedhjes
► Vaktet sipas hotelit që zgjidhni
► Përdorimi i pishinës së hotelit (hotel Tesoro & Ionian Star)
► Shoqërues Shqiptar gjatë udhëtimit

► Bëni kërkesë për rezervim

Hotelet:
► Hotel Pegasos 3* ( Mëngjes + darkë )
► Hotel Tesoro 3*S ( Mëngjes + darkë )
► Hotel Ionian Star 4* ( Vetëm me mëngjes )

Kontaktoni agjensinë ose lidhuni me mesazh me..

►Telefon  ►Viber  ►WhatsApp  ►Instagram


►Dita e Pare:
Nisja nga Tirana ne oren 24:00 te darkes (1 dite para nisjes ) .
Nisja nga Durresi ne oren 00:30 .
Nisja nga Elbasani ne oren 23:15 (1 dite para nisjes ) .( Pagese extra 500 Lek/person)

Ndalesa të shkurtra gjate rrugës për në kufirin e Kakavis.

Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .Pas darkes sipas deshires mund te ikim ne parti ne anije .E sugjeruar por jo e detyruar

►Dita e Dyte:Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades…Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ….dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 20 euro per person dhe mbaron rreth ores 18:00 .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .

►Dita e Trete:  Mëngjesi në hotel.Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane  , Durres dhe Elbasan  ne darke . Fundi I sherbimit tone .

INFORMACIONE RRETH HOTELEVE :

Hotel Pegasos 3* ndodhet ne zonen e Nikianes 15 minuta larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri, fshati turistik me I madh I ishullit ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades.Hotel Pegasos ndodhet 15 metra larg nga vija bregdetare ne te cilen ndodhen edhe taverna , bare ,ristorante , supermarket etj .Ne hotel Pegasos 50% e dhomave jane me pamje nga deti , 25 % me pamje nga fusha & 25% me pamje nga kodra . WIFI – Free , Ajer I kondicionuar – Free .Klikoni linkun per foto mbi hotelin — >> http://www.hotelpegasos.gr

Hotel Ionian Star 4* ndodhet ne qender te ishullit, ne Lefkas City afer Lounge bareve , clubeve te nates dhe 3 shetitoreve me kryesore dhe me te gjalleruara qe Lefkada disponon si shetitorja e Marines , Pedonalja qe pershkon mes per mes gjith qendren e Lefkas City dhe shetitorja buze detit e cila ndan vijen bregdetare me baret e shumta . Hoteli disponon edhe pishine per te rritur dhe femije .Ne hotel Ionian Star 95% e dhomave ndodhen me pamje nga deti.WIFI – Free , Ajer I Kondicionuar – Free .Klikoni linkun per foto mbi hotelin — >> http://ionionstar.gr/

Hotel Tesoro 3*S ndodhet gjithashtu ne zonen e Nikianes 15 minuta larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri ,fshati turistik me I madh I ishullit ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades .Vetem 5 minuta ecje ne kemb mund te shkohet ne plazhet afer hotelit ose mund te shfrytezohet pishina si per te rritur ashtu edhe femije . Ne hotel Tesoro te gjitha dhomat jane me pamje nga deti.Wifi – Free , Ajer I Kondicionuar – Free .Klikoni linkun per foto mbi hotelin — >> http://hoteltesoro.gr/

Duhet te keni me vete :

-Cante shpine, sandale, atlete, shishe uji, rroba banje, rroba pambuku per nderrese, fruta te thata, cokollata,

► Bëni kërkesë për rezervim


Përfshihen

Sipas detajeve ne program

 


Nuk Përfshihen

Nuk perfshihet asgje qe nuk eshte e permendur ne rubriken te perfshira. 
► Shetitjet me anije 20 euro personi
► Party i darkes me anije 10 euro (hyrja + 1 pije)
► Siguracioni i jetes ne udhetim (i detyrueshem)
► Taksat lokale qe paguhen ne recepsion 1.5 euro/dhoma/nata hotel 3* / 3 euro/dhoma/nata hotel 4*
► TESTI PCR / RAPID TEST

POLITIKAT E FEMIJEVE
• 0-1.99 VJEC JANË FALAS
• 2-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50  % ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR
SHENIM
►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 25 % ME PAK SE CMIMI PER DY PERSONA .
►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE
► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 2-3 DITË PARA.

► Bëni kërkesë për rezervim

<< Regjistrohuni për Ofertat >>


Transport

Transporti me autobus / z / Nisje ne Korrik, Gusht, Shtator