Tur ne Sarande dhe Ksamil 3 Dite

+355 4 2 420 892
 • Home
 • Tours
 • Tur ne Sarande dhe Ksamil 3 Dite

Programi

Tur në Sarandë dhe Ksamil me autobus


Vizitohen Sarandë, Ksamil, Krorez, Porto Palermo, Syri i kaltër, Gjirokastër,

Çmimi €69/personi, 

Datat e nisjeve:

►HB - MËNGJES + DARKË

►AL LIGHTS - MËNGJES + DREKË + DARKË + PIJE JOALKOOLIKE

►KËRKO OFERTË


PROGRAMI:

Dita e Parë : Tiranë –  Gjirokastër – Sarandë

Vazhdimi i udhetimit drejt qytetit te Sarandes , Ndales gjate rruges per kafe . Me pas do te bejme ndales per vizite  ne qytetin  historit te Gjirokastres . Me pas nisemi drejt qytetit te Sarandes .Akomodimi ne hotel  .  Shfrytezimi i pishines ose Plazheve afer hotelit .Pasdite e lire , Darka ne hotel .Pas darkes shetitje ne bulevardin  buze detit te qytetit te Sarandes .

Dita e Dytë :

Lundrim me Skaf , Krorez – Kakome – Gremina – Plazhi Ushtarit – Gjiri Rrojdhes .

Mengjesi ne hotel . Pas mengjesit shkojm ne portin kryesor te qytetit te Sarandes dhe fillojm lundrimin me skaf . Gjate ketij lundrimi fantastik do te ndalojm ne plazhin e Krorezes  , Kakomes , Plazhin e Ushtarit  dhe Gjirin e Rrojdhes . Kthimi perseri ne port rreth ores 16:00  .( Lundrimi me skaf  ka nje kosto extra prej 2500 Lekesh.Pjesmarrja minimale per tu realizuar eshte 8 persona . Personat qe nuk duan te jene pjesmarres mund te qendrojn per plazh ne Sarande ) .  Konsumimi i darkes ne hotel.

Dita e Tretë : Ksamil  – Tiranë 

Mengjesi ne hotel . Pas mengjesit nisemi per ne Ksamil . Qendrim per plazh dhe konsumimin e drekes ne Ksamil  deri ne oren 16:00 . Me pas startojm udhetimin per ne kthim  . Mberritje ne Tirane , Durres & Elbasan  ne darke .

Fundi i sherbimit tone .

Informacione mbi akomodimin : (Duhet verifikuar emri i hotelit ne momentin e rezervimit)

 • Hotel Selvia 3* Superior  .Ndodhet ne qytetin e Sarandes me pamje panoramike ndaj bregdetit Jon .Disponon pishine per te rritur dhe femije.Te gjitha dhomat disponojn wi-fi , ajer te kondicionuar dhe ballkon. Gjithashtu disponon plazh privat. Shezllonat pa pagese ne pishine dhe plazh

Fundi i sherbimit tone .

►KËRKO OFERTË


►Tel  ►Viber  ►WhatsApp  ►Instagram


► Nisja nga Tirana oren 06:00 .

► Nisja nga Durresi ne oren 06:30 .

► Nisja nga Elbasani ne oren 05:20 .

Duhet te keni me vete :
Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata.

Sugjerim :
NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .


Përfshihen

Ne cmim perfshihen:

 • Akomodim ne hotel 4* ne qender te Ksamilit ose Sarandes. 
 • Transporti dhe vizitat sipas programit
 • Mengjeset dhe Darkat
 • Perdorimi i pishines ne hotele
 • Shoqerues gjate gjithe udhetimit.

Nuk Përfshihen

Ne Cmim nuk perfshihen:

 • Lundrimi me anije Krorez - Porto Palermo, LEK2000/personi
 • Drekat
 • Cdo gje qe nuk permendet eksluzivisht ne rubriken te pershira.

POLITIKAT E FEMIJEVE
• 0-2.99 VJEC JANË FALAS
• 3-7.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
• MBI 8 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

SHENIM
► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITË PARA.
► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME


Transport

Transporti me autobus/minibus / z / Nisje Qershor, Korrik, Gusht, Shtator, Cmimi €69/personi

►KËRKO OFERTË