Tur ne Selanik - Meteora

+355 4 2 420 892

Tur ne Selanik - Meteora

Tur ne Selanik - Meteora 2 Dite. Nisje cdo te shtune Tetor, Nentor: Cmimi €50/personi.
Per person 50

Programi

Udhetim 2 ditor ne Selanik - Meteora 

Vetëm me Mëngjes është 50€

Data te tjera nisje:

  • Muaji Tetor: 19, 26
  • Muaji Nentor: 2, 9, 16, 23, 30
  • 28 – 29 (Festat e Nëntorit)
  • 29 – 30 (Festat e Nëntorit)

PROGRAMI:

Dita 1: TIRANE – SELANIK
Nisja nga Tirana ne oren 04:00 ne drejtim te Kapshtices. Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushim. Pas kalimit te pikes kufitare te Kapshtices, nisemi drejt Selanikut. Ne Selanik do te vizitojme: Sheshin Aristoteli, Kulla e Bardhë ,zona Tsimiski dhe monumentet e tjera historike të qytetit . Mundesi per shopping ne dyqanet e shetitores. Pas vizitave ne Selanik nisemi drejt hotelit & akomodohemi në hotel.  Opsionale darka ne Tavernat Greke.

Dita 2: METEORA – KALLABAKA
Mengjesi ne Hotel. Pas mengjesit nisemi per te vizituar Meteoran, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne majat e shkembinjve. Vete fjalaMeteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin duke i pare nga afer. Me pas, vazhdojme drejt Kalabakes. Kohe e lire per te vizituar fshatin turistik te Kalabakes. Pasdite nisja për në Tirane nepermjet Kapshtices. Gjatë rrugës ndalesa të shkurtra. Mberritja në Tirane!

 


Përfshihen

Ne cmim perfshihen:
1. Transporti me Autobus Komod
2. Akomodimi ne hotel buze detit
3. Mengjeset ne Hotel
4. Shoqerues shqiptar gjate udhetimit


harta  video  tripadvisor


BËNI KËRKESË KËTU..


Nuk Përfshihen

Në cmim nuk përfshihen:

  • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
  • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
  • Dreka
  • Siguracion i jetes ne udhetim
  • Taksa e qytetit qe eshte e vlefshme qe ne Janar te 2018, 1.5 euro per dhome ne hotel me 3*, 2 euro per dhome ne hotel me 4* dhe 4 euro per dhome ne hotel me 5*.

#Shënim
-Akomodimi në dhomë Teke (single) ka pagesë ekstra në varesi të hoteleve ku qëndrohet.
-Nëse krevati nuk do të jetë dopjo , do të jenë dy krevatë tek të bashkuar.
-Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)
-Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 3 ditë para.
-Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndersa pagesën e plotë deri në 7 ditë para nisjes.
-Në rast anullimi nga klienti pagesa e bërë është e pakthyeshme.
-Agjencia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sië janë mungesë 


Transport

Transporti me autobus / m / Tur ne Selanik - Meteora. Cmimi  €50/personi.